Головна АТО Лазня на колесах поїхала в зону АТО

Лазня на колесах поїхала в зону АТО

309
0

У рамках святкування Дня Конституції України, 28 червня  жовківські  волонтери освятили переобладнаний автомобіль на базі ГАЗ-52 під сауну, який буде відправлено у зону АТО.

Така неординарна ідея виникла у групи волонтерів з ГО «Допомога армії України-Жовква» Ігоря Муравського, Андрія Вненкевича, місцевого підприємця Віталія Перетятка, а також Андрія Умрихіна, добровольця батальйону Луганськ-1, який будучи ще волонтером та перебуваючи у зоні бойових дій,  побачив у яких побутових умовах живуть хлопці на фронті, не маючи належних умов та засобів особистої гігієни. Саме тому наші волонтери вирішили зробити лазню на колесах, до конструювання якої долучились усі небайдужі: мешканці району, міста Жовкви, волонтери та місцеві підприємці.

– Автівку на базі ГАЗ-52 запрезентував нам мешканець села Туринки Ігор Білик. Автомобіль перегнали  у Жовківське комунальне підприємство, на якому Степан Литвин та Михайло Микичак відремонтували гальмівну систему автомобіля, а у боксі цієї ж організації Андрій Умрихін пофарбував автомобіль.

Із комунального підприємства автомобіль доправили на підприємство ТзОВ «Агропромпостач»,  директором якого є Михайло Креховець. Працівники підприємства Тарас Боклах, Володимир Гончар та Зеновій Креховець відремонтували систему опалення та водопостачання для лазні на колесах та провели  підготовчі роботи з ремонту двигуна  автомобіля. Також завдяки цим умільцям на тому ж підприємстві Михайлом Видишом було відремонтовано систему електропостачання автомобіля та стартер.

З підприємства ТзОВ «Агропромпостач» автомобіль відбуксирували в Жовківський ДЕД, де тамтешній механік-моторист Юрій Погуц полагодив двигун вантажівки. Запчастини для ремонту двигуна закупив Роман Максимович.

Одночасно, завдяки розголосу про переобладнання такого автомобіля, із міста Києва працівниками підприємства ТзОВ «Якір» Ігорем Мацевичем та Ігорем Журилом були безкоштовно проведені роботи з теплоізоляції кунга  автомобіля. 

Після ремонту двигуна автомобіль переїхав на ТзОВ «Столяр».  А там зусиллями директора підприємства Мирона Мачіхи та його сина Романа стіни сауни було обладнано вагонкою, зроблено лавочки та інше. А волонтери ГО «Допомога армії України-Жовква» Олег та Сергій Бориси провели роботи з проведення освітлення для цієї незвичної лазні.  Деревину для роботи над цією новинкою було надано підприємством ДП «Жовківське лісове господарство»,  директором якого є Степан Степанович Сохнацький.

Отож наші вояки отримають цікаву та неординарну лазню на колесах, зроблену вмілими руками місцевих майстрів. У лазні є  морське каміння, лавочки, душова кабіна з підведеною холодною та теплою водою. Всередині є світло, його забезпечують світлодіодні ліхтарі, що працюють від акумулятора, які надав Юрій Ковальовський. Конструкція передбачає два баки з водою, загальним об’ємом 400 л,  є також і грубка, в яку накладають дрова і відсік для їх зберігання. Каналізаційний злив змонтований так, що веде просто на вулицю. Сауна вже випробувана. Все працює добре.

Найближчим часом це диво жовківських інженерів планують відправити залізницею на Схід у зону АТО, але з єдиною умовою, що вона буде в користуванні для усіх солдат, добровольців, які знаходяться на цьому периметрі оборони території України, а не лише для генералів, комбатів та їхніх заступників. 

До роботи над цим унікальним проектом долучилось дуже багато людей, які допомагали сантехнікою, фарбою та усім необхідним. Підприємці надали знижки  при купівлі матеріалів. У підсумку сауна разом із капітальним ремонтом автомобіля коштувала близько 20 тисяч гривень.

Від ГО «Допомога армії України –Жовква» та волонтерів хочеться щиро подякувати усім тим, хто долучився до ремонту автомобіля та спорудження цієї сауни, а саме:  Анатолію Крачковському та Івану Поповичу – представникам партії «УДАР Віталія Кличка» за надання коштів у сумі 5000 грн; Андрію Артеменку та Остапу Голінці  — представникам ГО «Солідарність правих сил» за надання коштів у сумі 5000 грн; Отцю Василю та парафіянам церкви св. Трійці за надання коштів у сумі 5000 грн; Андрію Горошку  за волонтерську роботу та допомогу в облаштуванні сауни; Володимиру Кравчуку  за допомогу запчастинами до автомобіля ГАЗ-52; Василю Козакевичу за надання транспорту для перевезення деревини; Тарасу  Панчишину та Тарасу Іванишину за постійну волонтерську роботу та допомогу; Мирону Притулі за волонтерську допомогу; Володимиру Савці за допомогу матеріалами для сауни та усім небайдужим жителям міста Жовкви, які постійно долучаються до спільної волонтерської роботи.

До слова, разом із лазнею на колесах у зону АТО поїде ще один автомобіль — ГАЗ-53 для перевезення бійців. Автівка надана Жовківською ЦРЛ, «шефство» над якою взяв Ігор Муравський.

Церемонія освячення завершилася чудовим танцювальним виступом  куликівської молоді під керівництвом Вікторії Хавелко, завдяки якій дійство набрало особливої грандіозності.

Андрій ВНЕНКЕВИЧ, голова громадської ради при Жовківській РДА.

На світлині: момент освячення автівок.