Головна АТО Гроші, продукти, і добре слово!

Гроші, продукти, і добре слово!

296
0

Учнівський колектив Магерівської ЗОШ І-ІІІ ст. постійно бере активну участь в акціях, пов’язаних із допомогою  солдатам і учасникам АТО з моменту війни на сході країни. Відбувались різні перекази коштів, в тому числі Сергію Загасяйлу, на придбання реанімобіля, Мостиській кінологічній бригаді та ін. У самому ж селищі учні організовували ярмарки, а вилучені кошти від реалізації власноруч виготовлених іграшок передавали на закупівлю продуктів харчування та інших потреб АТО. Окрім цього, впродовж тривалого часу проводиться акція «Зігрій солдата», яка передбачає збір в’язаних шкарпеток, які завжди потрібні воїнам на Сході.

Останнім часом з різних джерел мас-медіа відомо про збільшення допомоги зі сторони держави нашим захисникам-героям. Учні школи випадково прочитали  статтю у газеті «Високий Замок», яка називалась «Ні грошей, ні продуктів, ні доброго слова». Вона і стала поштовхом до ще одної, ми сподіваємось, хорошої справи – відвідування поранених воїнів АТО у військовому госпіталі м. Львова. «Ніхто з учнів і вчителів не знав, що найбільше потрібно пораненим бійцям. Тому зі щирою душею наш шкільний колектив зносив усе – від закруток до грошей», — розповідає вчитель Галина Жарікова, одна із ініціаторів акції. Значну допомогу надали директор школи Ірина Ролько та учнівська рада.  На зібрані кошти було придбано багато фруктів, солодощів та теплих шкарпеток.

І ось – хвилююча мить. Шкільний автобус вже завантажений і готовий до відправлення. Кожен відчуває якісь неописані відчуття чи то урочистості, чи то хвилювання, але головною метою залишається моральна і матеріальна підтримка, добре слово.

У травматології для багатьох пацієнтів стало несподіванкою, що учні беруть участь у подібних акціях. Тому воїни АТО були приємно вражені: всі щиро дякували, їхні очі світились від доброти і вдячності, адже дійсно про них ніхто не забув. Серед поранених було багато бійців з інших регіонів України, а саме: з Донбасу, Кривого Рогу, Маріуполя і ін. В основному це чоловіки, що отримали травми в результаті обстрілів у районі Станиці Луганської.

Відбувалась також ще «церемонія» обміну прапорами. Учні віддавали бійцям прапори вдячності, а отримували підписи на своєму стягові. Зараз він висить на почесному місці у школі. На ньому можна побачити всю географію боїв, крім цього, він обвішаний гільзами від патронів, які дали нам самі воїни, як свої талісмани. Часто траплялось, що бійці соромились і навідріз відмовлялись брати подарунки від дітей, тому ми співпрацювали зі Світозаром Зівером – учасником АТО, «Кіборгом», керівником волонтерського центру «Піклуюсь». За його участі зібрані продукти було відправлено 92-й бригаді і на Яворівський військовий полігон.

Як зізнаються учні, пережиті емоції зустрічі забути неможливо. Вони піднімають дух патріотизму не тільки воїнам-захисникам, а й нам, майбутньому поколінню. Атмосфера справжньої вдячності, щирості та доброти супроводжувала нас всю дорогу. Найголовніше — це те, що не згасла іскра, яку породив «Майдан», іскра взаємопідтримки, любов до України, віра у її майбутнє.

Дякуємо Вам, воїни, за ваші подвиги!

Любімо Україну так, щоб ворог боявся цієї любові!

Слава Україні!!! Героям Слава!!! 

Алла ВОЙТОВИЧ.