Головна Соціальне життя Всеукраїнське об’єднання українок «Яворина»

Всеукраїнське об’єднання українок «Яворина»

756
0

«Раз  добром  нагріте серце – вік не охолоне…» (Т. Шевченко).

В Українській історії було багато відомих і дієвих жіночих рухів. Їхньою особливістю є тісний зв'язок з національно-визвольною боротьбою.  Під час Першої світової війни та українських визвольних змагань 1917-21 рр. жінки брали активну участь у догляді та лікуванні поранених.  На Галичині найбільшим жіночим об'єднанням був Союз українок, на Волині – Союз українок Волині, на Закарпатті — Жіночий союз. Були створені Жіноча громада, Українське товариство жінок з вищою освітою, жіночі гуртки при Українському католицькому союзі.  Після встановлення у Західній Україні радянської влади у 1939-му діяльність всіх жіночих організацій була заборонена.

У 1939 році було утворено жіночу референтуру Карпатської Січі «Жіноча Січ». Жіноча референтура активно діяла і в ОУН.

Нам з вами випало жити в переломний для України час, коли відбулася Революція Гідності, й триває воєнне протистояння з РФ. Ми не можемо сидіти, склавши руки. Наші українки щиро долучаюся до боротьби та перемоги українського народу,  допомагаючи у різних волонтерських та громадських рухах. 

Історичний досвід свідчить, що в кризові періоди найактивніше створюються жіночі об’єднання та організації. Зокрема, у час війни, коли жінки, які в переважній більшості не можуть бути на фронті, щиро прагнуть долучитися до перемоги, забезпечити надійний тил для держави. Воєнний час ставить ще й інші виклики: сирітство, безпритульність, поранені. Опікуватися самотніми батьками загиблих, сиротами, допомагати вдовам, пораненим – це споконвічна жіноча справа. І прагнення діяти якомога ефективніше спонукає жінок об’єднуватися.

Через це в історичній і прекрасній Жовкві було створено відокремлений підрозділ громадської організації «Всеукраїнське об'єднання українок «ЯВОРИНА», який згуртував   мудрих, щирих, добрих  та самодостатніх  українок, яких єднає любов до рідної  землі. Бо гуртом ми зможемо зробити більше. Серед  яворинок Жовківщини зібрались і жінки-освітяни,    і працівники культури,  правники та просто активні  жінки з усього району — з Деревні, Туринки, Дублян, Нової Сваряви, Зашкова, Кунина та ін.    

Головою районної Громадської організації «Всеукраїнського Об'єднання українок « ЯВОРИНА» було обрано Галину Васьків.

До нашої організації доєдналась також  і Галина Фесюк – чудова поетеса, яка вкладає всю свою душу у власні твори та надзвичайно закохана у свій рідний Жовківський край, у свою роботу.

На зборах було зачитано Статут ГО «Всеукраїнське об'єднання українок «Яворина», розглянуто та погоджено основні завдання та проекти роботи районної організації. На  завершення зборів голова Жовківської районної організації «Яворина» Галина Васьків наголосила: «Наша «ЯВОРИНА» на Жовківщині  не повинна бути об’єднанням жінок заради жінок. Наша мета – це сильна держава на засадах соціальної та національної справедливості, яка посяде гідне місце серед провідних країн світу і забезпечить безупинний розвиток української нації. І, працюючи заради цієї мети, ми беремо на себе ту частину роботи, яка найбільше притаманна жінкам. Це турбота  про дітей, батьки яких загинули в зоні АТО, про  дітей, які потрапили у складні соціальні умови, та дітей-сиріт, хворих, поранених воїнів  АТО та інвалідів, турбота про здоров’я нації (екологія, тверезість життя), про виховання й освіту тощо.  Ми хочемо об’єднати активних, розумних, цілеспрямованих жінок і дівчат різного віку. Наша організація має на меті  дати змогу реалізувати жінкам усі свої здібності, таланти, лідерські риси.  Ми прагнемо відігравати серйозну політичну, суспільну, економічну роль в житті держави, саме тому готові багато працювати – інтелектуально, творчо, фізично і все це – заради високої мети та наших ідеалів.

Можливо, символічною є і дата  нашого об’єднання 5 грудня – це Міжнародний день волонтерства, бо саме метою нашого Жовківського об’єднання «Яворина» – і є, передусім, волонтерська, просвітницька, виховна та культурно-масова робота. Коли жінок називають слабкою частиною людства, то це не про нас, не про українок. Я думаю, що сьогодні дуже важливою зброєю є Слово, а саме патріотичне виховання громадян України. Ми будемо сіяти зерна патріотизму, щоб молодь, яка підростає, формувала справжню націю українців, щоб пишалася неповторністю своєї мови, своєї історії, своїх звичаїв. Навіть наш великий митрополит А. Шептицький говорив, що треба починати зі слова, тобто, щоб змінити свідомість людей потрібно говорити з ними на найактуальніші теми і організуватися навколо виконання якихось конкретних справ.

Тож, жінки-українки нашої Жов-ківщини, що хочуть діяти на благо України, чекаємо на Вас. Слава Україні! Слава нашим Героям!»

18 грудня голова Жовківської районної організації  «Яворина» Галина Васьків  також долучилась до святкового дійства, організованого у Народному домі «Просвіта», та привітала  дітей, батьки яких загинули в зоні АТО, зі святом Миколая Чудотворця.  Діточкам, які залишились без батьківського тепла, Св. Миколай  роздавав  подаруночки зі солодощами, кольоровими олівцями, іграшками, а дівчата-яворинки пригощали  в залі  усіх присутніх дітей смачним вафельним тортом. Так ми гуртом обов'язково переможемо усі негаразди і побудуємо сильну Україну. Українські діти — найкращі!!!      

Софія Іванюк, секретар ГО«Всеукраїнське об'єднання українок «Яворина».