Головна АТО Виважено й об’єктивно на сесії Жовківської районної ради

Виважено й об’єктивно на сесії Жовківської районної ради

240
0

Відбулося засідання позачергової 8-ї сесії Жовківської районної ради VII демократичного скликання, яке відкрив і провів голова районної ради Роман Горбань.

Зібрання обранців району розпочалось із приємних подій. Роман Горбань і голова Жовківської РДА Надія Щур під оплески присутніх привітали депутатів:  Зіновія Яворівського — з уродинами, а Зоряну Погариську – з народженням синочка. Почерпнувши позитивні емоції, депутати надалі оперативно й злагоджено розглянули питання, представлені у порядку денному.
 Голова районної ради Р. Горбань запропонував винести на розгляд депутатів питання про схвалення перспективного плану об’єднання територіальних громад Жовківського району. Районні обранці одноголосно підтримали таку пропозицію. Голова райдержадміністрації Надія Щур поінформувала, що після обговорень і зважених пропозицій громад у нашому районі, у рамках адміністративної реформи планується сім об’єднаних територіальних громад, а саме: Рава-Руська, Магерівська, Добросинська, Туринківська, Жовківська, Куликівська, Дублянська. Усі ці громади уже провели перше слухання і запропонували сусіднім радам об’єднуватися. Львівська міська рада «наполягає» на приєднанні до обласного центру двох сільських рад нашого району – Малехівської і Грибовицької. Депутат Богдан Юрдига зауважив, що міська рада Львова демонструє дещо зневажливе і корисливе ставлення до нашого району.

Заслухавши доповідачів, зокрема виступ депутата Львівської обласної ради Романа Демчини, та об’єктивно зваживши питання збереження цілісності нашого району, присутні депутати одноголосно підтримали розглянутий перспективний план об'єднання територіальних громад Жовківського району. Голова Роман Горбань, після оголошення результату голосування, подякував обранцям райради за одностайність і патріотизм до Жовківщини.

Про внесення змін до районного бюджету Жовківського району на 2016 рік доповіла начальник фінансового управління Жовківської РДА Галина Вус. Враховуючи висновок фінансового управління Жовківської РДА щодо перевиконання районного бюджету Жовківського району, листи головних розпорядників коштів та місцевих рад Жовківського району, відповідно до вимог Бюджетного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», депутати районної ради збільшили доходи районного бюджету у сумі 3176300,0 грн. Збільшили видатки районного бюджету у сумі 3376300,0 грн., у тому числі видатки загального фонду бюджету – 2565300,00 грн., видатки спеціального фонду бюджету – 811000,00 грн., зокрема бюджет розвитку – 611000, 00 грн. За рахунок перевиконання доходів районного бюджету збільшено видатки на додаткову дотацію місцевим радам району – 168000,0 грн., іншу субвенцію місцевим радам району – 275000,0 грн., програму підтримки ветмедицини – 115000,0 грн., програму підтримки органів виконавчої влади – 996300,0 грн., заробітну плату працівникам охорони здоров'я – 1200000,0 грн., реконструкцію ФАПу с. Нової Скваряви – 60000,0 грн., реконструкція Добросинської ЛАЗПСМ – 30000,0 грн., Жовківську районну раду – 260000,0 грн., з яких 200000,0 грн., на виплату заробітної плати з нарахуваннями та 12000,0 грн. на програму райвійськкомату.

Депутати дещо активніще обговорювали  питання виділення коштів на заробітну плату працівників органів виконавчої влади. Богдан Юрдига поінформував, що зарплата державних службовців повинна фінансуватися централізовано із державного бюджету, а кошти району — скеровуватись на культуру, медицину тощо. Тобто, держава намагається перекласти свої фінансові зобов'язання на районний бюджет, який формується за рахунок сплачених податків нашими мешканцями. Проте, за проханням заступника голови райради Алли Жук, депутата Оксани Калиняк, районні обранці підтримали виділення коштів (працівники органів виконавчої влади не отримали ще зарплату за серпень) із внесенням пропозиції — на наступній сесії районної ради прозвітувати про їх використання.

Депутати районної ради проголосували за внесення змін у кошторис видатків на утримання Жовківської районної ради й у Програму розвитку місцевого самоврядування Жовківського району на 2016 рік, які висвітлила у доповіді начальник відділу бухгалтерського обліку, звітності та матеріально-технічного забезпечення – головний бухгалтер виконавчого апарату районної ради Любов Орищин.

У зв'язку з безкоштовним харчуванням у школах району пільгових категорій учнів за кошти районного бюджету та інших школярів за кошти батьків, вирішено додатково ввести ставки кухонних працівників у загальноосвітніх навчальних закладах району.

Відповідно до рішення Дублянської міської ради, Дублянській загальноосвітній школі присвоєно звання ім. Героя Майдану Анатолія Жаловаги. Тож депутати райради одноголосно ухвалили рішення про затвердження нової редакції статуту Дублянської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Анатолія Жаловаги. Про освітянські зміни проінформував Михайло Коваль – керівник відділу освіти Жовківської РДА.

Одностайність виявили районні обранці і в прийнятті Звернення до Львівської обласної ради, Львівської ОДА, Львівської міської ради з приводу врегулювання відправлень автобусів маршруту Львів-Жовква у м. Львові, яке зачитала заступник голови Жовківської районної ради Алла Жук. Депутати просять обласних керівників від громади Жовківщини залишити площу Св. Теодора – пунктом відправлення автобусів маршруту Львів-Жовква у Львові, щоб не створювати незручностей пасажирам із добиранням у центр Львова й у зворотньому напрямку.

Уляна ЛАЩІВСЬКА.