Головна Життя Найбільше свято серця

Найбільше свято серця

372
0

Хтось побачив її у метро. Інший – стояв із нею в одній черзі. А тоді ще вона переходила перехрестя, заходила у якісь магазини, де її також бачили. Цей вірш – коротка ода Особливій – тій, яка запам`яталася натхненням у погляді та усмішкою на вустах…

«Небагато свят має людське серце, і найбільше з них —  кохання», — так ніжно й щиро сказав колись український прозаїк Михайло Стельмах. «Десь на дні мого серця заплела дивну казку любов», — лірично признався молодий Павло Тичина. «Так ніхто не кохав! Через тисячі літ лиш приходить подібне кохання!», — переконував усіх юний серцем Володимир Сосюра.

Данте і Беатріче, Лаура і Петрарка, Шекспір і Смаглява Леді, Блок і Таємнича Незнайомка, Пушкін та Наталя Гончарова, Іван Франко та Ольга Рошкевич, Леся Українка і Сергій Мержинський… Ці закохані пари відомі, мабуть, усьому світові. Адже саме їхнє кохання і народило всесвітньовідомих літературних героїв, таких як Ромео та Джульєтта, Лукаш і Мавка, Онєгін і Тетяна…

«Сьогодні хотілося б, щоб усі закохані пари, яким, можливо, у реальному житті не завжди судилося бути разом, відчули себе знову юними закоханими, щасливими…», — такими рядками розпочали альманах «Любові Всевишній присвячується» учні 9-Б класу Жовківської ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів (учитель української мови та літератури Ольга Стефанишин).

Учні передавали у своїх виступах закоханість, уподобання, страждання Тараса Шевченка, Івана Франка, Павла Тичини, Лесі Українки, Володимира Сосюри та Ліни Костенко.

У поезії та в прозі звучали знані і невідомі факти про муз, які надихали видатних поетів до написання шедеврів.

В альманасі, який читали школярі, відчувалося, як гаряче б`ється людське серце в поезії, який біль, яке страждання, яку ніжність, яке щастя може передати поетичне слово.

Що ще додати?

Читайте вірші про любов.

Знайдіть найкращі на землі слова –

І подаруйте їх своїм коханим.

Читайте вірші – в них любов жива!

Тож хай вона у вас в душі не в`яне!

Зоряна ГУМНИЦЬКА.