Головна Життя У Жовківській міській раді стартує громадський бюджет

У Жовківській міській раді стартує громадський бюджет

402
0

У Жовківській міській раді  презентовано бюджет громадських ініціатив, який спрямовуватиметься на вирішення проблемних питань міста. Відповідно до громадського бюджету, жовків’яни, що розробили власні проекти, які б вони хотіли побачити втіленими у місті, можуть подати їх на конкурсний відбір до Жовківської міської ради. Спеціально створена координаційна рада координуватиме виконання основних заходів щодо впровадження та функціонування громадського бюджету, аналізуватиме їх відповідно до вимог, даватиме оцінку.

Громадський бюджет у Жовкві впроваджує Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень у рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи впровадження». Його втілюють за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Жовква, не враховуючи Львова, — одне з двох міст області, яке втілює цей проект у 2017 році. Серед міст районного значення подібну ініціативу реалізовують у Яворові.

Міський голова Петро Вихопень  наголосив, що, впроваджуючи громадський бюджет, міська влада хоче залучити мешканців Жовкви до процесів управління містом. Як зазначили есперти Інституту регіонального розвитку Андрій Пелехатий та Уляна Тернацька, бюджет громадських ініціатив сприяє активізації людей. Завдяки йому влада бачитиме тих активних громадян, які хочуть щось змінювати у місті. На реалізацію проектів виділять 2% бюджету Жовківської міської ради — це 200 тис. грн. Проте на реалізацію однієї проектної заявки місто виділить не більше 50 тис. грн.

Визначення переможців проектів відбуватиметься шляхом голосування за подані проектні пропозиції. Участь у ньому зможуть взяти мешканці міста. Це можна  зробити шляхом запов-нення відповідного бланку в паперовому вигляді в Жовківській міській раді або в електронному варіанті на офіційному веб-порталі міської ради. Ті пропозиції проектів, які в електронній і письмовій формах наберуть загалом найбільше голосів, будуть відібрані для втілення за кошти Жовківської міської ради.

Після брифінгу для представників громадськості відбувся спеціальний тренінг. Активних мешканців міста вчили, як писати і подавати проектні пропозиції. Жовків’яни зможуть подавати свої заявки упродовж квітня. Від 29 травня до 16 червня триватиме голосування за проекти, після чого до кінця червня визначатимуть переможців. А вже до 15 липня пропозиції переможців буде включено до бюджету міста на 2017 рік і до кінця року їх будуть реалізовувати.

Детальну інформацію шукайте на сайті міської ради в розділі «Громадський бюджет».

Уляна ЛАЩІВСЬКА.