Головна Соціальне життя Грошова допомога радянським військовослужбовцям, які перебували в полоні у роки Другої світової...

Грошова допомога радянським військовослужбовцям, які перебували в полоні у роки Другої світової війни

232
0

Посольство Федеративної Республіки Німеччини засвідчує свою повагу Міністерству закордонних справ України і має честь повідомити про таке:

Німецький бундестаг 21 травня 2015 року ухвалив рішення про те, що колишні радянські військовополонені мають отримати символічну грошову допомогу як визнання завданої їм кривди. Військовослужбовці радянських збройних сил, які під час Другої світової війни з 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року перебували у німецькій неволі як військовополонені, можуть отримати одноразову виплату у розмірі 2500 євро. На грошову допомогу не існує законної вимоги, вона не може бути виплачена третім особам чи спадкоємцям. Заяву про виплату може подати ті-
льки потерпіла особа або уповноважена нею особа. Подробиці врегульовані Директивою, яка набула чинності 30 вересня 2015 року та була опублікована 14 жовтня 2015 року.

На інтернет-сторінці федерального відомства централізованих служб і невирішених майнових питань розміщено формуляр заяви німецькою, англійською та російською мовами та подальша інформація:

(http://www.bady.bund.de/DE/OffenVormoegensfragen/AnerkennungsleisnmgSowietischeKriegsgefangene/inhalt.html). Заяви у письмовому вигляді направляються на адресу зазначеного відомства: BADV, DGZ Ring 12, D-13086 Berlin. Закордонні представництва Німеччини в усьому світі приймають згадані заяви і перепроваджують їх далі.

Термін подання заяв закінчується 30 вересня 2017 року.

Ігор  ГУМЕНЮК, начальник управління соцзахисту.