Головна Життя Весняна мандрівка по Львівщині

Весняна мандрівка по Львівщині

441
0

Львів – це унікальне місто, яке вражає своєю красою та неповторністю. Кожна поїздка до міста Лева відкриває щось нове та запам’ятовується надовго. Ось і учні Крехівської ЗОШ І-ІІ ст. змогли відкрити для себе частинку цього дивовижного та захоплюючого світу.

Цікаво було дізнатися, що місто Львів розкинулося на берегах річки Полтви. Це підземна річка, яка протікає через центральну частину Львова, між двома театрами: на лівому березі Полтви лежить Оперний, а на правому — театр ім. М. Заньковецької. Саме її учні мали можливість побачити, спустившись у підземелля Оперного театру. А ще довідатись, що Оперний театр ім. С. Крушельницької у м. Львові вважається одним з найкрасивіших театрів Європи, він – на рівні з Одеським та Віденським.

Великим бажанням учнів було побувати на Високому Замку та неможливо оминути Площу Ринок і Домініканський собор, тепер греко-католицьку церкву Святої Євхаристії – величну архітектурну пам’ятку пізнього Бароко. Площа Ринок унікальна своєю архітектурою і зберегла назву ще з ХІVст. Тут від усіх будівель віє загадковістю та неповторністю європейського Ренесансу.

Для того, щоб здійснити свою мрію, школярам довелося подолати понад 123 м вгору. Ця гора – штучний курган, який насипали у 1900 році львівські поляки на честь 300-ліття Люблінської унії. Насипали його півстоліття. Діти дізналися, що тут раніше дійсно стояв замок, який був збудований в ХІІІ ст. під керівництвом Галицько-Волинського князя Лева. Замок використовували для оборони, а згодом — для ув’язнення злочинців, зараз від нього залишилися лише руїни. З оглядового майданчика відкриваються краєвиди, від яких захоплює дух.

Поїздка виявилася надзвичайно цікавою. Тож учні з нетерпінням чекають продовження подорожі до перлини Європи, яку поволі відкривають для себе.

Ірина ЗАКРИНИЧНА,

Ірина  ЧЕРВІНКА,
організатори поїздки.