Головна Життя Життя іде, і все без коректур…

Життя іде, і все без коректур…

225
0

Багато свят ми присвячуємо мамам, але батько — це друге крило любові до дитини. Роль батька точно так само, як і роль матері в житті дитини, перебільшити вкрай складно. Кожна мати і кожен батько володіють одним з найсильніших інстинктів на Землі — батьківським інстинктом. Зазвичай люди говорять виключно про існування материнського інстинкту і применшують значення батька в житті дитини, зводячи його переважно до матеріального
забезпечення.

Але нещодавно в одній з телепередач я почула про авторитетне наукове дослідження, за результатами якого батьківський інстинкт нітрохи не слабший материнського, якщо батько в достатній мірі спілкується з дитиною. Це наштовхнуло мене на певні думки, я подумала про свого знайомого — багатодітного батька і взаємини в його родині, і в підсумку погодилася з таким результатом дослідження.

Саме слова Ліни Костенко і є життєвим кредом людини — Батька з великої літери, без перебільшення можна сказати. Анатолій Віталійович Медведєв в усі часи, відколи я його знаю, був для мене найкращим прикладом.
Він є спокійним і розважливим, являючи практично повну протилежність емоційності його дружини, моєї однокласниці — Надії Федорівни Школик. Недаремно співробітники поважають його за професіоналізм і дружню підтримку, та й сусіди часто приходять за порадою. Він дійсно голова сім’ї та ідеал батька. І це без перебільшення.

… Побралися вони пізно — Наді було вже 28, а Анатолію — 31. І за 16 років спільного подружнього життя зуміли досягти багато. Сьогодні для них, особливо для батька, головне сім’я, діти. Адже діти — це продовження роду.

“Життя — дуже складна річ, її ніколи не можна розуміти, використовуючи емоції. Кожну дрібницю необхідно обміркувати і лише потім приймати зважене рішення, — підкреслює Анатолій.  — Поспіх у прийнятті рішень допустимий лише тоді, коли для такого рішення обмежений час. У всіх інших випадках необхідно гарненько подумати і тільки потім зробити”. Окрім цього, Анатолію властива ще й рішучість. “Коли обдумане рішення вже прийнято, сумніви можуть тільки перешкодити його реалізації. Необхідно відкидати всі сумніви і робити те, що вирішив”.

Так, виховати шестеро дітей — це під силу не кожному, та й ще не маючи високооплачуваної роботи чи підсобного господарства. Але незважаючи ні на що, чи то хлопчики — Володя, Ростик, Владислав, чи то дівчатка — Вероніка, Іринка та Надійка щоденно відчувають батьківську турботу, його готовність зрозуміти, пробачити, допомогти. Звичайно, його засмучують дитячі невдачі, але він радо тішиться з успіхів. Понад усе їхній рідненький хоче, щоб його чада мали міцні знання. Прилучає до прекрасного: музики, літератури. Напевно, не кожному батько може допомогти з усіх навчальних предметів, а пан Анатолій і розв’яже важкий приклад з алгебри, розбереться в теоремі з геометрії та пояснить незрозумілі хімічні рівняння. Він сміливий і працьовитий, постійно намагається бути прикладом для своєї сім’ї. І від батька дітвора успадкувала впевненість у своїх вчинках, чесність і справедливість. Йому не доводиться давати суворі рекомендації щодо майбутнього життя своїм дітям, вони просто спостерігають за тим, як живе він сам, як долає труднощі й перешкоди на шляху до своєї мети. Звичайно, як і в кожній сім’ї, є і непорозуміння, але Анатолій Віталійович людина справедлива, тож завдяки його мудрості проблеми вирішуються швидко.

У вільний час хлопці з батьком дивляться футбол по телевізору, читають цікаву книгу, а дівчатка — дихають свіжим повітрям. Щонеділі  усі разом ходять
до храму. Виховання дітей базується ще й на релігійних засадах. Як зазначив пан Анатолій — діти потребують, в першу чергу, спілкування, любові і, найбільше, щоденної уваги.

Так, вони цінують й люблять свого татуся. Для них дуже важливо, щоб на його обличчі завжди була усмішка. Тож вони старатимуться максимум докласти зусиль, щоб батько пишався ними. Адже він — найкращий!

Все на світі вміє тато:

І шпаківню змайструвати,

Вміє довгий цвях забити,

Може борщ смачний зварити.

Вміє рибу він ловити,

Мамі дарувати квіти…

Зоряна ГУМНИЦЬКА.

Від редакції. Цьогоріч День батька припадає на 18 червня. Вітаємо п. Анатолія із цим святом і зичимо всіх щедрот і доброт йому, його половині та дітям. Також вітаємо усіх татів Жовківщини із чудовою
датою. Здоров’я, твердості духу, батьківської любові, впевненості і сили, матеріальних статків на нелегкій ниві батьківства Вам!