Головна Інтерв'ю 16-го липня – День бухгалтера

16-го липня – День бухгалтера

360
0

Бухгалтерська справа досить рутинне заняття. Робота з фінансовими документами та ведення бухгалтерії забирає колосальну кількість сил і часу. Іноді, особливо в кінці місяця, кварталу, року, у фінансових відділах виникає підвищена напруга.  Проте, в році існують особливі дні, коли ми маємо прекрасну можливість оцінити і висловити свою вдячність тим, хто займається цією нелегкою працею.

Офіційне професійне свято бухгалтерів — День бухгалтера, має щорічний характер і відзначається в Україні на підставі датованого 18-го червня 2004 року Указу Президента України. Дата святкування була встановлена 16-го липня, тому що саме в цей день  у 1999-му році у суверенній Україні  прийняли довгоочікуваний Закон України, де були закріплені основні положення «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Важко уявити галузь національної економіки, де б не використовувалась праця бухгалтера, досвід та професійні знання. Основні управлінські завдання бухгалтерського облікуце збір і обробка достовірної і максимально повної інформації про діяльність очікуваного господарюючого субєкта, що у свою чергу переслідує не тільки ведення правильної податкової звітності та фінансового контролю, а й прийняття рішень, заснованих на економічному  аналізі цих даних.

Бухгалтерівмужчинодиниці. Чомусь ця професія більш поширена серед представників жіночої статі. Тому наша розповідь про головного бухгалтера Жовківського управління водного господарства Степана Тишика, який уже двадцять чотири роки працює у фінансовій сфері.

Степан Миколайович після закінчення із відзнакою Львівського сільськогосподарського інституту одразу прийшов працювати у Жовкву, тодішнє управління осушувальних систем. З тих пір пройшло майже двадцять пять років. За цей час у веденні бухгалтерського обліку відбулося чимало змін.

Свою трудову діяльність розпочинав ще із рахівницею, потім ввійшли електроннообчислювальні машинки, калькулятори. Нині  — усе компютеризовано, але робота ускладнена документально-паперовою звітністю. Раніше звіт упорядковувався на 6-8 аркушах, а тепер— на 30-40, а то й більше. Вимоги зросли на державному рівні, а ще плюс відомчі фінансові показники на 15-20 сторінках. Паперова робота дещо ускладнює бухгалтерську діяльність.

 Усі наші проплати надходять через казначейство і контролються державою. Нам залишається тільки підпорядковуватися таким вимогам і виконувати. Наше управління фінансується із Державного бюджету, заробітну плату виплачують вчасно, а фінансування господарської діяльності  відсутнє. Зароблені кошти із спеціального фонду направляємо на погашення усіх бюджетних виплат. При потребі 300-400 тисяч гривень, централізовано отримують лише 3-4 тис. грн. Тому виживаємо тільки за рахунок зароблених коштів. Ми обслуговуємо два райони Жовківський і Яворівський. Виконання покладених на управління завдань забезпечують 166 працівників.

Окрім головного бухгалтера Степана Тишика, у відділі п’ять років  працює заступник Андрій Стахів  і два бухгалтери Ганна Ліпар і Наталія Шевчук, у яких уже значний і вагомий досвід роботи із цифрами та звітами.

У вільний від бухгалтерії час Степан Миколайович приділяє увагу сімї. До речі, дружина Світлана теж бухгалтер, працювала у колишньому банку «Україна», потім пішла у декретну відпустку, нині займається домашніми справами. Разом виховують сина Юрія і дочку Марту. Час дозвілля, якщо буває, пан Степан проводить за грою у шахти із сусідом. Таку інтелектуальну гру юні не дуже полюбляють, бо більше захоплюються компютерами, але вона корисна і потрібна для стимулювання думки і мислення.

Ми поцікавились, які ще бухгалтеримужчини працюють у районі. Окрім чисельної армії жінок, із цифрами і звітами мають справу Віталій Павлось (управління агропромислового розвитку Жовківської РДА), Тарас Лагодич (Жовківський територіальний центр), Олексій Онищак (ПП «ЛВ» м. РаваРуська). Василь Медвідь (фермерське господарство с. Кунина), Петро Дацик (с. Синьковичі). Майже увесь трудовий стаж присвятив бухгалтерії управління сільського господарства Степан Оліховський, а нині перебуває на заслуженому відпочинку. Володимир Радкевич, сільський голова с. Сопошина, працював головним бухгалтером колишнього колгоспу у Новій Камянці, Петро Тарасюкв агроформуванні «Колос» с. Надичів. За словами Степана Тишика, як він навчався, з восьми груп серед 25 студентів у групі було лише1-2 хлопці. Відповідно і й мало чоловіківбухгалтерів у різних галузях економіки.

Напередодні професійного свята вітаємо усіх бухгалтерів району. Зичимо міцного здоровя, натхнення й оптимізму. Нехай ваша діяльність буде успішною і приносить прибутковий фінансовий результат, користь співробітникам і клієнтам не тільки з економічної   точки зору, а йсоціальної.

Уляна  Лащівська.