Головна Інтерв'ю Андрій Дума: «Кожна людина заслуговує на повагу!»

Андрій Дума: «Кожна людина заслуговує на повагу!»

858
0

Андрій Дума – кваліфікований керівник одного з найбільших автотранспортних підприємств України, а віднедавна – ще й політик, депутат Львівської обласної ради від виборчого  округу Жовківщини. Трудову діяльність розпочинав у транспортній сфері, тож досконало знає всі проблеми галузі. Ефективний менеджмент та грамотне управління персоналом, яким користується пан Андрій, сприяють тому, що очолюване ним підприємство працює ефективно та постійно розвивається.

— Андрію Романовичу, розкажіть, будь ласка, про діяльність вашого підприємства. Які принципи допомагають ефективно управляти персоналом?

— Львівське АТП – це єдине підприємство, яке зазначене у моїй трудовій книжці. Тут я розпочинав свою трудову діяльність водієм і далі пройшов усі щаблі кар’єри, тут зростав як працівник, як керівник і як особистість. Працював інженером, керівником відділу, заступником директора – й ось вже понад два роки очолюю Львівське АТП-14631. З упевненістю можна сказати, що зараз я живу роботою. Адже автотранспортне підприємство – це живий організм, який постійно працює, розвивається і потребує щоденної  уваги. Радію, коли фінансові показники АТП зростають, коли вдається відкрити новий маршрут чи втілити якийсь інший задум. Це задоволення ні з чим не зрівняти. Тим більше, що розумієш: вся праця, всі докладені зусилля і витрачений час принесли  результат. 

Одна з головних умов ефективної діяльності – сприятливий моральний клімат у колективі. Передумовами для цього є взаємна довіра керівників і працівників, доброзичливі взаємини між людьми. На мою думку, головний принцип управління персоналом звучить так: «Кожна людина заслуговує на повагу!» Стабільність діяльності  підприємства, створення комфортних умов праці, своєчасна виплата заробітної плати теж сприяють самовідданості працівників. І, звісно, не можна забувати про принципи демократії, організованості та дотримання дисципліни. Це важливі чинники, відсутність яких призведе до розхитаності колективу та зниження ефективності праці.                                       

— З якими проблемами звертаються до Вас виборці  як до депутата Львівської обласної ради, і як вдається їх вирішувати?

— Справді, після обрання депутатом обласної ради до мене почало надходити дуже багато звернень різного характеру, але не лише від моїх виборців, а й від мешканців усього Жовківського району. У листопаді до мене звернулася вчителька Мервичівської  школи. Суть її прохання полягала в тому, що в Україні неможливо знайти вакцину від сказу. На території школи учня покусав собака, вчителька надавала першу допомогу учневі, а пізніше виявилося, що собака хворий на сказ. Необхідно було негайно вжити заходів. І ми таки знайшли за кордоном вакцину, придбали її і передали вчительці та мамі хлопця.

Звертаються також і малозабез-печені, багатодітні сім’ї, люди, які потребують коштів на лікування щодо надання одноразової адресної матеріальної допомоги.

Крім того, надходять скарги на неправомірний розподіл земельних ділянок, на незаконні дії посадових осіб сільської ради, наприклад, щодо незаконного та систематичного вивезення піску та інші. На кожне таке звернення готуються депутатські запити, які направляються у відповідні профільні комісії для розгляду та вжиття заходів, а далі вже за потребою – чи у прокуратуру, чи в Держгеокадастр, чи у ГУ Національної поліції у Львівській області.

Також після звернення батька загиблого Героя Небесної Сотні було профінансовано виготовлення  та встановлення пам’ятника Герою – Анатолію Жаловазі в м. Дублянах. До цього часу батько неодноразово оббивав пороги чиновницьких кабінетів, однак не знайшов  повноцінного розуміння чи підтримки.

Загалом звернень дуже багато. Якісь питання можна вирішити одразу. Так, зокрема, в Мервичах відремонтовано насос для водонапірної башти, придбано спортивну форму для новоствореної Мервичівської футбольної команди, для Народного дому в м. Дублянах було закуплено жалюзі і ролокасети, в Куликівську школу — музичний інструмент, а незабаром планується встановити тренажер на спортивному майданчику. У цьому ж Куликові  проведено заміну 8-ми вуличних ліхтарів та покращено освітлення вулиць, регулярно надається допомога комунальному підприємству з ремонту транспортних засобів.

Інші ж питання, навпаки,  потребують більш ґрунтовнішого підходу та більше часу. Так, зокрема, зараз триває ремонт у квартирі, яку виділила Куликівська селищна рада для дітей-сиріт. Тож ми частково профінансували будівельні та оздоблювальні матеріали для проведення ремонтних робіт.

Одне можу підсумувати – жодне звернення громади не залишається поза увагою!

Для мене є також дуже важливим питання безпеки дорожнього руху. Тому зараз на території Жовківського району проводиться акція «Познач себе у темряві». У школах ведуться інформаційно-роз’яснювальні бесіди про поведінку школярів на дорозі, учням роздаються так звані флайтери – світловідбиваючі елементи.  У темну пору доби пішоходи стають малопомітними на дорозі і змінити ситуацію можна, просто прикріпивши такий флайтер собі на одяг чи на сумку.

— Андрію Романовичу, маршрути Вашого автопідприємства частково охоплюють і наш район, зокрема найпопулярніший 151-й —  «Львів-Жовква». Часом трапляються неприємні інциденти через перевезення пільговиків, буває, що окремі водії просто виганяють їх зі салону. Роз'ясніть, будь ласка, які категорії населення мають право на пільговий проїзд?

— ТзОВ «Львівське АТП-14631» обслуговує автобусні маршрути і в Жовківському районі, в тому числі в частині автобусів згадуваний Вами маршрут №151 «Львів – Жовква». Такі випадки, про які Ви говорите, іноді мають місце, адже серед водіїв, як і серед вчителів, лікарів чи чиновників трапляються різні люди. На підприємстві регулярно проводяться інструктажі з водіями щодо дотримання Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, в т.ч. щодо пільгових перевезень, ввічливого та тактовного ставлення до пасажирів. І якщо навіть пасажир не має права на пільгове перевезення, то водій повинен ввічливо йому про це пояснити. Саме звернення громадян і є тим маячком, який дозволяє оперативно реагувати та покращувати роботу нашого підприємства, адже адміністрація автопідприємства не бачить, що відбувається безпосередньо в салоні автобуса. Тому, шановні пасажири, прошу Вас звертатись безпосередньо у ТзОВ «Львівське АТП-14631» щодо неправомірних дій водіїв, і по кожному зверненню буде проведено службове розслідування.  У випадках некоректної поведінки водіїв та безпідставної відмови пасажиру в пільговому проїзді  до водіїв вживаються заходи дисциплінарного впливу.  Проте часом і пасажири не знають своїх прав і вимагають безкоштовного проїзду, який їм не передбачений. Хочу сказати також про проблему підроблених або протермінованих посвідчень. Водій не завжди може прискіпливо прочитати термін дії посвідчення чи перевірити його дійсність – цим і користуються недобросовісні громадяни.

Узагалі проблема пільгових перевезень є актуальною. Нормативно-правові акти, якими регулюється право пільгового проїзду, часто суперечать один одному. Відсутні механізми відшкодування збитків за ці перевезення. Кількість пільгових категорій пасажирів постійно зростає. Тільки в Львівській області понад 700 тис. осіб має право пільгового проїзду, тобто майже кожний третій житель області.  Однак компенсації за втрати від цих перевезень перевізники не отримують або отримують у неповному обсязі та несвоєчасно. Наприклад, до цього часу наше автопідприємство не отримало всі передбачені кошти за 2015 рік, хоча і вони складають менше 10 % від фактичних втрат від пільгових перевезень.

Цього року в Державному бюджеті кошти на компенсацію за пільгові перевезення взагалі були не передбачені, і відшкодування перекладено на місцеві бюджети. Із врахуванням звернень перевізників Верховна Рада все-таки внесла зміни до бюджету і передбачила дотування пільгових перевезень, проте цей документ ще не підписаний. І як в подальшому буде вирішуватись питання відшкодування збитків перевізникам, ще невідомо. На жаль, в таких умовах це фінансовим тягарем лягає на перевізників, зводиться у площину стосунків «водій-пільговик», і в подальшому впливає на якість обслуговування пасажирів.

Проте я можу з впевненістю сказати, що ми працюємо в межах чинного законодавства, жодним чином не порушуючи його. Автопідприємство надає пільги всім пасажирам, відповідно до чинного законодавства. Більше того, ми ухвалили рішення про додаткове надання безкоштовного проїзду в автобусах автопідприємства – ветеранам УПА, постраждалим від політичних репресій, а в автобусах міжміських маршрутів — інвалідам 1 групи зі зору та особам, які доїжджають в лікарню для проведення їм процедури гемодіалізу. Такі пільги не передбачені чинним законодавством, однак ми з розумінням ставимося до соціально незахищених верств населення.

— Чи вирішується питання запровадження адресної соціальної допомоги, як, наприклад, в інших областях?

— Щодо адресної допомоги – то це був би найкращий та найдоцільніший вихід з цієї ситуації. Проте питання переходу на адресну допомогу для найменш соціально захищених категорій пасажирів  має  вирішуватися на державному рівні.

— Пане Андрію, як Вам вдається успішно поєднувати у житті так багато різних справ? Звідки черпаєте сили, натхнення?

— Треба любити ту справу, якою ти займаєшся. Старанно працювати на результат, не опускати рук у випадку якихось невдач, а впевнено йти до мети. Для мене слово «натхнення» є синонімом слова «щастя», бо коли людина щаслива, тоді хочеться працювати, старатися, досягати успіхів та перемог. Я щасливий, бо у мене є прекрасна сім’я: красуня-дружина і дві донечки. Саме вони – це моя надійна підтримка. Адже так важливо після важкого робочого дня повертатися у затишний дім, де тебе люблять і чекають! І хоча кажуть, що чоловіки – це сильна стать, нам дуже потрібен домашній затишок, любов та підтримка рідних людей.

Інтерв’ю провела Уляна Лащівська.