Головна Інтерв'ю Які кроки повинна зробити Україна в ситуації, що склалась після інтервенції Росії...

Які кроки повинна зробити Україна в ситуації, що склалась після інтервенції Росії в Крим?

226
0

Любов Орищин, с. Туринка:

— Україна повинна би сісти за стіл переговорів, вияснити причину, чому Росія ввела свої війська у Крим. Ні в якому разі ніколи не відповідати агресією, тому що проллється кров наших дітей. Я не політик, щоб радити кроки виходу із ситуації. Я, як жінка, як матипроти того, щоб проливалася кров, як українців,  так і росіян, бо їх батьки не посилали на війну. Це невідома рука їх туди скерувала, а точніше примхи політика Путіна, якого засуджує увесь світ, а він далі не усвідомлює помилки і не відступає. Я проти війни і дуже не хочу, щоб курортний Крим з усіма умовами для відпочинку перетворився на руїни.  Однозначно, що Крим має бути у складі України.

Тарас Поріцький, с. Лавриків:

— Україна, найперше, повинна звернутися до ООН для захисту, оскільки наша держава була роззброєна, атомна зброя передана Росії під тиском міжнародних спільнот. Усі зобов’язувались нас захищати, і таких випадків ніхто не передбачував. Наші сусіди, які називали себе дружнім народом, нині зазіхають на цілісність України. Друге, при різних ситуаціях не треба піддаватися на провокації. Потретє, це моя особиста думка, всетаки підтягувати військові сили до Криму, а не чекати.

Знаємо, що Україна випускає найкращий танк у світі, а на озброєнні його в армії не видно. До сьогоднішнього дня застаріла техніка. І в подальшому треба подбати про модернізацію і більшу боєздатність Збройних Сил України.

Богдан Жигайло, 34 роки, таксист:

— Звертатися у Європу, США, просити підтримки і захисту у світової спільноти. Й Україна мала б реагувати на російську агресію, але і війну провокувати не треба. Наслідки можуть бути жахливі. Має бути холодна витримка і терпеливість. Сподіваємось, усе закінчиться мирно. Ми усі цього прагнемо найбільше.

Галина Моток, продавець:

— На мою думку, ми повинні якось відокремитися повністю від тої Росії, щоб вона сюди не влазила і не затуманювала людям голови тим, чим не потрібно. Чого чужоземні війська ввійшли на територію нашої держави? Це ж захоплення, як на мене. Це не правильно, і так не повинно бути. Україна — це Україна. Дуже добре, що з нашої сторони не було ніяких вистрілів для провокування. Ми мирно тримали оборону. Нині син сказав, що прочитав в Інтернеті розмову Путіна, який подивований, чому українці не стріляють. Вони зробили все, а ми не провокуємо.

Має Росія свою територію, нехай там і сидить і не втручається до нас. Однозначно, що Крим повинен бути у складі України. Там живуть не тільки росіяни, 40 відсотківце кримські татари.  На мою думку, усе було спровоковано, а не причина в мовному питанні. Усе надумано і сплановано.

Ярослав Демелько, 70 років, м. Жовква:

Першочерговим завданням, вважаю, консолідація усього населення україни, щоб не було Сходу і Заходу. Українці повинні бути єдиними. Тому московський агресор подумав би, чи варто нападати на Україну. Незважаючи на те,  що мені 70 років,  я також готовий виступити на захист своєї Вітчизни зі зброєю в руках. Чую дух і завзяття, відчуваю обовязок.

Армію треба відроджувати.  Попередня влада, яку називаємо бандою, робила усе для того, щоб нівелювати оборонну здатність України. Силові структури очолювали громадяни Росії, працювали росіяни, які мали берегти державні таємниці. Це робилось спеціально, щоб розвалити обороноздатність України. Маю надію, що все стабілізується.  Путін уже дав крок назад,  зробив вид,  що це військові навчання.  Буде добре, як усі жителі України житимуть гідно і на сході, і на півдні, в центрі й на заході.  Маю надію, що так і буде!

Володимир пилипець, 34 роки, керуючий банку:

— На сьогоднішній день однозначно потрібно укріплювати армію, проводити мобілізацію. Колись сказав Отто Бісмарк: «Договір підписаний з Росією, не вартий паперу, на якому він підписаний».

Заяви про відвід ще нічого не означають. Армію України треба укріплювати, зміцнювати війська. А зараз, потрібно створювати ініціативні групи, які б разом із міжнародними експертами могли поїхати в Крим, дослідити ситуацію, донести її до Кремля і до світової громадськості. Потрібно шукати партнерів за кордоном. Без підтримки Заходу, США нічого не вийде. Усі сподіваємось миру.

Богдан СтадницькиЙ, м. Жовква:

— Треба було думати наперед, щоб не дати ніяких підстав для дії. Із законом про мови потрібно було зачекати. Дуже швидко зраділи перемозі. Подумали, що Бога схопили за ноги, а фактор «москаля» і «Криму», ніхто не врахував. Не знаю, як випустили «золотого батона» (ред. — так тепер називають екс-президента Януковича). З ним тут треба було вирішувати, а не подавати у розшук. Підкилимні ігри нової влади до добра не приведуть. Ще нічого не здобуто, а вже ділять невбитого ведмедя.

На мою думку, армію треба укріплювати, робити її сучасною. Маємо осередки майбутньої армії,  які проявили себе на Майдані.  Люди показали мужність і стійкість. Оце вже герої,  які готові померти,  а не зрадити. Як кажуть «не хочеш годувати свою армію, то годуватимеш чужу».

Оксана ГЕРЕГА, м.  Жовква, приватний підприємець:

— Я думаю, тільки мирним шляхом треба вирішувати. Крові в країні нашій пролито достатньо. В мене дуже багато є друзів та знайомих з Росії. Вони, і всі пересічні жителі Росії, війни не хочуть. Вони не розуміють самі цієї ситуації, яка зараз склалася. Це недопустимо, щоб у центрі Європи розв’язувати війну. Думаю європейські лідери запровадженням санкцій повинні змусити президента Росії відкликати своїх солдат з території нашої держави. Якщо неможливо буде вплинути на Путіна особисто, то є ще його прибічники.

Учителі Малопередримихівської школи:

— Ми вважаємо, що Україна повинна зробити наступне: інформаційний простір має бути правдивим і доступним; повернутися до виконання договору 1994 р.; посилити всі кордони нашої країни; проводити термінове навчання військовозовязаних; звернутися до західних країн за підтримкою та фінансовою допомогою.

Богдан Савка, житель с. Замочку:

— Росія ще дотепер не зрозуміла, щоУкраїна є суверенною державою. Майдан змінив людей. Тепер Україна не є Малоросією. Пора мирним шляхом вирішувати питання, а якщо ні — то зі зброєю, щоб захистити Крим і суверенітет України, незалежність та права кожного громадянина. Мої пропозиції такі: поперше, закликати США та Європу вжити усі санкції проти Росії, заморозити нерухомість і вклади Путіна у світі, припинити всі торгівельні операції з Росією,  поки вона не покине територію України. Заморозити транспортування російського газу до Європи. Розірвати Харківські угоди про Чорноморський флот в Криму та заборонити базування російських військових баз на території України. Подати на Росію у міжнародні суди за військову агресію і порушені домовленості проти України.