Головна Інтерв'ю Кам’яна Гора — село, яке нині розвивається й омолоджується

Кам’яна Гора — село, яке нині розвивається й омолоджується

1230
0

З кожним роком тут зростають показники народжуваності. Як ми вже інформували на сторінках газети, у селі проживає більше 50 багатодітних сімей, з них у 24 родинах виховуються діти віком від 3 до 18 років. Більше 30 жінок нагороджені почесним званням «Мати-героїня».

Як розповіла соціальний фахівець у Кам’яній Горі Оксана Шучаліна, у селі багатодітні сім’ї дуже дружні та працьовиті. Батьки виховують дітей у любові до Бога та повазі до старших.

Нинішня розповідь про матір-героїню Наталію Огорілко та наймолодшу маму Кам’яної Гори Олену Мізерник.

Одними із багатодітних кам’яногірських батьків є Микола та Наталія Огорілки. Сім’я виховує п’ятеро дітей. Найстаршому синові Руслану вже 20 років. Освіту будівельника здобував у Рава-Руському професійному ліцеї. Донька Марія обрала фах перукаря. Братики Олег та Іван дуже люблять наймолодшу 11-річну Мар’янку.

— Мої діти добре вчаться, мають схильність до точних наук, — каже пані Наталія. Усі дружні, старші допомагають меншим, люблять один одного.

Діти беруть активну участь у святкуваннях. Особливі здібності до артистизму є у Мар’янки. Дівчинка декламує вірші, співає. Батьки виховують дітей у християнському дусі.

Наталя Миколаївна – депутат сільської ради, голова ревізійної комісії кооперативу «Загора». Також жінка бере активну участь у шкільному житті – є членом батьківського комітету у 7-му класі, де навчається Іванко. Мар’янка – п’ятикласниця, а пані Наталя у їхньому класі очолює батьківський комітет. Тож дітям є у кого повчитися.

Пані Наталя з любов’ю та трепетом розповідає про свою сім’ю. У словах линуть нотки любові та хвилювання за кожного окремо і за всіх загалом. Їхні діти – їхнє багатство. Незважаючи на сьогоднішні труднощі, які є у кожного, сім’я щаслива. Діти — активні, розумні, талановиті. У їхньому домі лунає дитячий сміх. А це і є справжнє щастя.

Найдорожчою прикрасою на шиї жінки є обійми дитячих рученят. Материнське щастя не порівняти із жодними коштовностями та вартісними покупками. У цьому пересвідчилась наймолодша багатодітна мама Кам’яної Гори. Олені Мізерник цьогоріч виповниться лише 25 років, а вона уже відчула потрійне материнське щастя.Старший її синочок Остап навчається у другому класі, молодший Роман – у першому, а трирічна Анна наповнила сім’ю ніжністю і гармонією. «Коли я завагітніла вдруге, ми сподівалися, що буде дівчинка, — розповіла Олена. — А за третім разом Бог уже подарував нам Аннусю. Тепер ми втішаємось двома синочками і донечкою!».

Материнське почуття в Олени прокинулось ще в школі, бо вже тоді думала про багатодітну сім’ю. Після закінчення навчання в 17 років вийшла заміж.Чоловік Юрій — на п’ять років старший, працює водієм маршрутки.

— На зустрічі однокласників, п’ять років після школи, усі розповідали про свої успіхи у навчанні, влаштуванні на роботу, — поділилась у розмові Олена. — А мої досягнення — це сім’я і діти. І я не жалію, бо я щаслива жінка і мати.

Нині Олена Мізерник працює у дошкільному закладі села помічником вихователя. Окрім своїх дітей, дарує любов та увагу вихованцям дитсадка. А позитиву в Оленки, справді, вистачає усім, бо усмішка не сходить з її обличчя. Молода, енергійна й завзята. Найбільшою мрією молодої мами є міцна сім’я і здорові діти. Про це вона і благає Господа у щоденних молитвах.

Уляна ГРИНЧУК,

Уляна Головенько.