Головна Інтерв'ю Лікар-терапевт Жовківського ЦРЛ Тетяна Гумницька: Пріоритетним завжди є пацієнт і його здоров’я

Лікар-терапевт Жовківського ЦРЛ Тетяна Гумницька: Пріоритетним завжди є пацієнт і його здоров’я

1868
0

Ще з раннього дитинства ми добре знаємо, що добро перемагає зло, щирість краща за хитрість, щастя треба шукати, а наймогутніша з-поміж усього — любов. А найперше — це любов до людей. Мабуть, не випадково, що люди, наділені даром любити ближнього, обирають саме професію лікаря або учителя. Адже бути лікарем, вчителем — це перш за все, любити людей, вміти їх вислухати, зрозуміти і врятувати. Наша розмова зі лікарем-терапевтом відділення загальної практики сімейної медицини в КНП «Жовківська ЦРЛ» Тетяною Петрівною ГУМНИЦЬКОЮ.

— Тетяно Петрівно, розкажіть, що стало поштовхом до вибору медицини як основної справи життя?

— Я виховувалася у звичайній українській родині. Була спокійною, але ще з малечку допитливою дитиною. Могла годинами сидіти за книжками. Коли треба було обирати майбутню професію, знала: моє місце — в медицині. Правда до кінця я не усвідомлювала, що це таке — бути лікарем, і як це — ним бути? Більші значимість і усвідомленість відповідальності за людське здоров’я і життя прийшли вже на четвертому курсі навчання.

На початках було страшно, вагання. Але з Божою допомогою я зрозуміла, що мені не просто це подобається. Це моє.

— Яким головним постулатом керуєтесь у своїй роботі?

— Пріоритетним завжди є пацієнт і його здоров’я. Найважливіше в роботі лікаря і пацієнта, на мій погляд, — це досягнення цього комплаєнса. Коли ми розуміємо один одного. Разом, і тільки разом — лікар та пацієнт — зможуть вирішити цілу низку проблем. Відтермінувати або не допустити, власне, ускладнень хвороби. Саме найвищий критерій в моїй роботі — співпраця, яка приносить позитивні наслідки. Покращення якості життя пацієнта, продовження його життя без ускладнень.

— Ваша думка як лікаря-фахівця з приводу реформи медицини, яка триває.

— Дуже добре, що розпочалася реформа медицини. Зміни потрібні були давно. Пріоритетним в даний час стає пацієнт. Кошти почались спрямовуватись за пацієнтом. Бо попередня політика — усі  витрати коштів йшли на саму структуру. Я вважаю, це було недоцільним. Звичайно, що наразі, коли ці зміни тільки впроваджуються, вони малопомітні. А ще, на мою думку, варто також впроваджувати страхову медицину. Поступово. Коли дійсно пацієнт зможе отримати найбільш якісні, зокрема, дороговартісні медичні послуги, які йому в подальшому покриє страховка. Бо без страховки, без цього базису, на жаль, сучасна медицина не має майбутнього. Вимоги часу. Молоді люди можуть вкладати кошти в своє здоров’я, а пенсіонерів  мусить дотувати держава.

— Якою буде Ваша професійна порада громадськості як одного з кращих лікарів-терапевтів відділення загальної практики сімейної медицини в КНП «Жовківська ЦРЛ»?

— Дбайте за своє здоров’я. Щоб це стало пріоритетним, насамперед має бути первинна профілактика. Якщо, прийшовши на роботу, ми про це тільки теоретично говорили, то сьогодні намагаємося практично, і впроваджуємо. Найважливішим, я вважаю, як лікар, є ставити перед собою завдання — вчити пацієнтів, і, зокрема через ЗМІ, пропагували здоровий спосіб життя. Це простіше, дешевше. Розвинуті країни світу — у Європі, США — власне пропагують, закликають, націлюють, аби населення
дбало про своє здоров’я. Що таке здоровий спосіб життя? Це відмова від куріння, це фізична активність. Ніхто не говорить про надмірні навантаження. Це здорове харчування, основою, якого є овочі, фрукти, зелень. Маємо символічний трикутник. У літній період часу це втілити не так і дорого. Далі — каші, білі сорти м’яса. Категорично відмовитись від смаженого…

А ще ми повинні навчитися нести відповідальність за власне здоров’я, адже воно — старт здоров’ю нашим дітям та онукам. Тільки тоді допомога медиків буде ефективною.

— Тетяно Петрівно, в переддень Дня медика, що би Ви хотіли побажати своїм колегам?

— Як лікар, бажаю всім здоров’я. Відчуття повноти життя, невичерпних творчих сил, вдячних пацієнтів, злагоди й благополуччя у родинах. І всім нам — мирного неба над головою.

— Дякую за бесіду.

Вікторія ГЛАДУН