Головна Інтерв'ю Про особливості та специфіку агропромислового розвитку

Про особливості та специфіку агропромислового розвитку

262
0

Після завершення господарських робіт, коли врожай вже зібраний, а поля приготовані до зими, у третю неділю листопада своє професійне свято відзначають працівники сільськогосподарських установ. Про особливості та специфіку агропромислового розвитку району розповідає начальник АПР Жовківської РДА Галина КІТИНСЬКА.

— Галино Василівно, розкажіть детальніше про саму структуру АПР, зокрема його галузі.
— Агропромисловий комплекс району – це 37 агроформувань (прив. ТзОВ і державні) 92 ФГ; 23,9 тисяч селянських господарств — у них виробляється 85 % валової продукції району.

У галузі рослинництва у всіх категоріях господарств посівна площа становить 55700 га, що на 600 га більше, ніж за минулий рік.
Завдяки районній Програмі «Фінансова підтримка АПК у Жовківському районі» щорічно збільшується врожайність та валове виробництво зерна. За 2017 рік валове виробництво зерна зросло на 7,4 тис. тонн та становить 103, 4 тис. тонн. У районі із виробництва насіння зернових культур успішно працює насіннєве ФГ «Лелик». Валове виробництво картоплі — 155700 тонн, овочів — 93000 тонн, олійних культур — 13500 тонн.
У 2017 році зросли відсотки щодо виплати орендної плати за земельні частки (паї).

Щодо тваринництва, то поголів’я ВРХ залишається на рівні минулого року і становить 1233 голови (у с/г підприємствах), зате продуктивність зросла. М’яса вироблено на 125 тонн, молока — на 106 тонн більше, у порівнянні з минулим роком.

Господарства займаються вирощування ВРХ як молочного, так і м’ясного намряму продуктивності. Свині вирощують у 10 господарствах, птицю — у 2.
— Основою сучасного виробництва є техніка. Чи збільшилась її кількість цьогоріч?
— Незважаючи на скрутне становище, сільськогосподарськими підприємствами все ж закуплено нову техніку — у ФГ «Кушпіт», ФГ «Лелик», ФОП «Орищин».
— Діють Програми, які б сприяли розвитку АПР?
— 28 домогосподарств скористалися підтримкою коштів із районного бюджету на утримання сімейних ферм із поголів’я 4 і більше корів; 100 тис. грн. виділено на селекцію у рослинництві.

Сільськогосподарські підприємства є учасниками Комплексної Програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 рр. (ФГ «Лелик», ТзОВ «Гомін», ФОП «Орищин»).
Товаровиробники району беруть участь у державній програмі «Бюджетна дотація для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва с/г продукції». Три сільськогосподарські підприємства претендують на компенсацію з державного бюджету за закладання молодих ягідників і нагляд за ними.

За підтримки канадського проекту в районі відкрито та працюють 9 сімейних ферм (у 2017 році відкрито у с. Мокротині). Також успішно працюють сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи: «Загора», «Агросвіт», «Агродвір».

— У країні сьогодні проводять різні форуми і конкурси. Чи залучені до них жовківські господарства?
— Звичайно. 26-27 жовтня під патронатом Президента України Петра Порошенка проходив ХVІІ Міжнародний економічний форум «Львівщина — локомотив промислової революції в Україні». У роботі форуму брала участь делегація від представників аграрного бізнесу та харчопереробних підприємств району.

У вересні проходив фестиваль «Кращий господар Львівщини-2017». Його метою була популяризація селянських фермерських господарств, їхня кооперація, нові форми та методи організації виробництва сільськогосподарської продукції. Радіємо з того, що господар Ігор Орищин із Жовківського району села Туринки зайняв І місце.

— Щиро вдячна за розмову.

Уляна КОПОТЬ.