Головна Інтерв'ю Районний бюджет Жовківщини став причиною багатьох обговорень

Районний бюджет Жовківщини став причиною багатьох обговорень

137
0

Районний бюджет, прийнятий на останній сесії Жовківської районної ради, став причиною багатьох обговорень. Сьогодні свою думку з цього приводу висловлює депутат райради, член бюджетної комісії Костянтин Орловський.

— Останніми роками фінансування місцевого самоврядування здійснюється за залишковим принципом. Щороку центральна влада насамперед забезпечувала зростання фінансування відомств, які, на її думку, є найбільш необхідними, для збереження влади над народом — такі як прокуратура, МВС, СБУ та суддівська система. Тому кожного року на районному рівні виникає проблема забезпечення місцевих рад коштами на першочергові видатки. Нашим завданням є забезпечити стабільну роботу садочків та виплату заробітної плати працівникам комунальних установ. Бюджет 2014 року є дещо кращим від 2013 року, адже нам вдалося забезпечити першочергові витрати, в тому числі заробітну плату на весь бюджетний рік. Дофінансування потребують місцева пожежна охорона, газета «Відродження» та районна кіновідеомережа. 

Позитивною стороною бюджету можна назвати краще забезпечення галузі освіти. Насамперед, освітяни отримають 100% премію до Дня працівника освіти. Окрім того, в бюджеті передбачено кошти на проведення ремонту аварійних дахів у 5-ти школах та спортзалі ДЮСШ. Цьогоріч має бути завершена робота з облаштування внутрішніх вбиралень. Окремої уваги заслуговує питання належного обігріву навчальних закладів. Повноцінна заміна систем опалення потребує значних коштів, тому в цьому році заходи з енергозбереження обмежені заміною старих вікон на нові склопакети. На вказані заходи виділено 700 тис. грн., які розділені на 13 шкіл, в яких найгірший стан вікон.

Варто зазначити, що виконання районного бюджету та програм розвитку перебуває в прямій залежності від економічної ситуації в країні, яка зараз перебуває у важкому стані. Надії на економічне зростання додає інформація про те, що багато провідних країн світу готові допомагати нашій державі. Впевнений, що народ України заслуговує на європейський рівень життя, якого ми зможемо досягнути спільними зусиллями.