Головна Звернення Жовква перемогла в конкурсі для впровадження конкретного проекту у сфері енергозбереження міста...

Жовква перемогла в конкурсі для впровадження конкретного проекту у сфері енергозбереження міста та соціальної сфери

240
0

Енергоефективна Жовква

Жовківська та КамянкаБузька міські ради стали переможцями конкурсу в рамках виконання програм «Розумне енергоспоживання та добробут громад Львівщини». Програма, яка є спільною ініціативою Львівської обласної ради, обласної державної адміністрації та Фонду Спільна Європа, реалізується за підтримки Швецького агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку (Sida) через посольство Швеції в Україні.

До участі у конкурсі були запрошені всі міста Львівської області з населенням від 10 до 100 тисяч. Із 15 заявок конкурсна комісія у складі незалежних експертів та партнерів проекту вибрала переможців. Крім того, що міста отримають кошти для впровадження конкретного проекту у сфері енергозбереження, також будуть профінансовані необхідні заходи для їх супроводження, включаючи експертну та методологічну підтримку.

Минулого тижня у залі засідань Львівської обласної ради відбулося нагородження містпереможців. На важливості реалізації питань енергозбереження наголосили голова Львівської обласної ради Петро Колодій та його заступник Валерій П’ятак, керівник департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості Львівської ОДА Микола Довба, президент Фонду Східна Європа Віктор Лях. Жовківському міському голові Петру Вихопню вручено сертифікат для реалізації пілотного проекту «Розумне енергоспоживання для добробуту громад  Львівщини». Мер Жовкви і президент Фонду Східна Європа в урочистій обстановці підписали Протокол про наміри щодо співробітництва у рамках проекту.

Підписаний протокол свідчить про згоду Жовківської міської ради і Фонду Східна Європа співпрацювати у рамках проекту, в якому місто Жовква на конкурсних засадах обране в якості пілотної громади. Загальною метою проекту «Розумне енергоспоживання для добробуту громад Львівщини» стимулювання ефективного використання енергетичних ресурсів через посилення потенціалу місцевих органів влади та бізнесу у сфері розробки, оцінки та запровадження стратегій та проектів у галузі енергозбереження та використання альтернативних та відновлюваних джерел енергії. Термін реалізації проекту – 20 березня 2014 року – 30 вересня 2016 року.

Окрім фінансування у розмірі 400 тисяч гривень,  яке буде виділене на реалізацію проекту покращення енергоефективності на базі обєктів соціальної інфраструктури, також надаватиметься комплексна інформаційна та експертна підтримка  400 тис.  грн. буде виділено із бюджету міста. Матеріали для участі у конкурсі готувала енергоменеджер Жовківської міської ради Олена Клак.

Партнери проекту допомагатимуть містампереможцям у проведенні енергоаудитів бюджетної сфери та тепломереж міста, розробці планів модернізації енергетичної інфраструктури на основі проведених енергоаудитів, надаватимуть консультаційну підтримку, навчатимуть та допомагатимуть у пошуку фінансових ресурсів для реалізації проектів енергозбереження.

Проведення енергоаудиту дозволить систематизувати роботу, визначити найголовніший обєкт енергозбереження і виробити стратегію міста, —  розповів міський голова Жовкви Петро Вихопень. – Для цього буде створена робоча група спільно із представниками Фонду Східна Європа. Попередньо обговорювалось питання реконструкції вуличного освітлення міста. Остаточне рішення прийматимуть депутати міської ради, так як співфінансування виділятиметься із бюджету міста. Головною умовою підписаного протоколу енергоефективне споживання, економія бюджетних коштів. При підтримці спеціалістів ми побудуємо таку енергоощадну систему, яка слугуватиме прикладом для інших малих міст.

Уляна Лащівська