На запитання платників щодо адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та подання звітності в електронному вигляді відповідала начальник відділу доходів і зборів фізичних осіб Тетяна Гринчук.
Надаємо відповіді на запитання дозвонювачів «гарячої лінії».
До якої суми доходу застосовується максимальна величина бази нарахування ЄВ роботодавцем, який протягом місяця звільнив та прийняв найманого працівника на роботу?
Роботодавець, який протягом місяця звільнив та прийняв найманого працівника на роботу, застосовує максимальну величину бази нарахування єдиного внеску до загальної суми місячного доходу, оскільки обмеження величини бази нарахування не залежить від кількості проведених по такому працівнику нарахувань в звітному місяці.
За допомогою якого програмного забезпечення подавати до органу ДФС Повідомлення про прийняття працівника на роботу та яка відповідальність передбачена до суб’єктів господарювання за його неподання?
Державною фіскальною службою України розроблено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» (за версією чинною на дату подання повідомлення), яке розповсюджується на безоплатній основі, зокрема розміщено в розділі «Платникам податків про електронну звітність» офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/).
В даному програмному забезпеченні платникам надана можливість сформувати
Повідомлення про прийняття працівника на роботу, накласти електронно-цифровий підпис та направити його до Єдиного вікна податкової звітності.
Щодо другої частини питання, то варто зазначити, що інформування та надання роз’яснень стосовно законодавства про працю належать до компетенції Мінсоцполітики.
На нашому підприємстві проходять виробничу практику учні учбових закладів. Чи є базою нарахування ЄВ їх заробітна плата?
Суми заробітної плати, які виплачує підприємство учням та слухачам учбових закладів при проходженні ними виробничої практики, є базою для нарахування єдиного внеску і єдиний внесок у цьому випадку нараховує підприємство.
Яка відповідальність буде застосовуватись до фізичної особи – підприємця в 2015 році, якщо при проведенні перевірки за порушення, вчинені до 31.12.2014, було донараховано ЄВ в зв’язку із заниженням чистого доходу?
Якщо за результатами перевірки фізичної особи – підприємця фіскальними органами донараховано єдиний внесок, в зв’язку із заниженням чистого доходу, за порушення вчинені до 31.12.2014 включно, то застосовуються фінансові санкції у розмірі 5 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску.
За порушення, вчинені фізичною особою – підприємцем з 01.01.2015, застосовують фінансові санкції у розмірі 10 відсотків донарахованої суми єдиного внеску за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску, а також застосовується адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне за рік вчинення таких дій – від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Який граничний термін сплати ЄВ за себе підприємцями – платниками єдиного податку (19 чи 20 число місяця, що настає за звітним кварталом)?
Граничний термін сплати єдиного внеску за себе фізичними особами – підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. У разі, якщо останній день строків сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.
Чи звільняється від сплати ЄВ підприємець на спрощеній системі оподаткування, який після настання пенсійного віку лишається пенсіонером на пільгових умовах?
Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати єдиного внеску за себе, за умови, якщо вони є пенсіонерами за віком, незалежно від того досягли вони загального пенсійного віку, чи таку пенсію оформлено на пільгових умовах – зі зменшенням віку (у т.ч. особи, яким призначені пенсії відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»).
Особи, яким призначено пенсію за вислугу років, скористатись пільгою не можуть.