Головна Інтерв'ю Як мешканці Жовківщини дотримуються карантину

Як мешканці Жовківщини дотримуються карантину

1916
0

«Важливо не легковажити, а дотримуватись правил карантину»

Ставлення до ситуації, пов’язаної з пандемією, введенням карантинних заходів, можливих наслідків протікання хвороби, викликала в суспільстві неординарні, почасти полярні думки. Ми поцікавились, що думають з цього приводу мешканці району.

Михайло Жук, сільський голова Лаврикова:

— Covid-19 — біда, яка вже прийшла на терени України. Це дуже серйозно, і ми повинні дотримуватись усіх правил, аби зберегти не лише здоров’я, а й життя. Ми відповідально виконуємо правила карантину, лавриківці не покидають свої домівки без поважної на це причини (продуктовий магазин, аптека).

Звертаюсь до тих людей, котрі нещодавно приїхали з-за кордону: «Будь ласка, залишайтесь вдома. Не наражайте на небезпеку себе та своїх близьких».  

Сподіваємось, що пандемія не завдасть великого лиха Україні, не торкнеться кожного з нас зокрема.

Марія Кушнір, вчитель історії Сопошинської ЗОШ І-ІІІ ступенів:

— Через ЗМІ ми дізнались про цю небезпечну хворобу — коронавірус. Заразитися нею можуть люди будь-якого віку, тому важливо не легковажити, а дотримуватись усіх правил карантину.

Не потрібно шукати чи звинувачувати когось чи певні обставини або, як люди звикли казати, що це «кара Божа». Це лише ще один момент в житті, де треба знайти радість в тому, що ви вдома, ближче до своїх рідних. Ми маємо можливість готувати смачну і корисну домашню їжу, прочитати цікаву книжку, зробити роботу, на яку так не вистачає часу. Тому не нарікаймо, а з готовністю слухаймо поради лікарів і виконуймо правила карантину. Будьмо законослухняними, адже так, разом, подолаємо хворобу.

Марта Жуковська, майстер спорту міжнародного класу з художньої гімнастики:

Насамперед потрібно дотримуватись карантину, засобів захисту, робити ранкову зарядку. Адже спорт покращує імунну систему. Також потрібно часто мити руки, дезінфікувати, без потреби не виходити з дому.

На мою думку, це прості засоби особистої гігієни, яких потрібно дотримуватись кожній людині. Оскільки у світі така ситуація, і в нашій країні зокрема, тож бережіть себе та своє здоров’я.

Оксана Штипка, лаборант із бактеріології КНП «Жовківська ЦРЛ»:

— Усі  люди мають розуміти, що ми все одно не можемо обмежити і зупинити життя у країні назавжди. Завдання карантину — максимально розтягнути процес зараження у часі, щоб кваліфіковано і якісно надати медичну допомогу тим, хто тяжко захворіє. Адже буде багато таких, які матимуть легку форму захворювання. Тобто, в цьому випадку це безумовно правильна тактика. Зараз стоїть питання, наскільки нас (медиків) вистачить, наскільки вистачить населення, адже такі заходи вибили країну зі звичного режиму. Крім того, важливо в цій ситуації подумати про засоби захисту для медперсоналу. Бо лікарі перебувають в зоні, мабуть, найбільших ризиків: як і інші люди, вони можуть захворіти, і вже далі нікому буде надавати медичну допомогу. Чим ізольованішим буде вірус, тим більша ймовірність, що він протікатиме для України легше.

 

Підготувала Уляна КОПОТЬ