Головна Інтерв'ю Жовківщина голосувала у першому турі виборів Президента України

Жовківщина голосувала у першому турі виборів Президента України

298
0

Українці «взяли» першу висоту.

Якою буде друга?

Перший тур виборів Президента України — позаду. Чи був він святом демократії, як його назвали окремі політичні оглядачі, — судити нам з вами та майбутнім поколінням, що розберуться у цій ситуації, мабуть, краще за нас…Та вже зараз можна сказати, що передбачити результати другого туру — практично неможливо. І цей, напевно, для багатьох сюрприз, що станеться усередині квітня, і є ознакою реальної демократії. Що ж, поживемо — побачимо!

На одну з виборчих комісій Жовкви № 460469, що розмістилася у просторій залі школи № 3, ми потрапили після вісімнадцятої години у день виборів. Тут шістнадцятеро членів комісії на чолі з головою Зоряною Марусич видали бюлетні вже 1409-ом громадянам (з 2010 зареєстрованих на цій дільниці). «Така активність людей нас втішає, — коментує ситуацію голова комісії. — Видно, що людям не байдуже їхнє майбутнє».

Нам вдалося поспілкуватися з виборцями, що вже «вкинули» бюлетня у скриньку.

Так, жвава жіночка Ніна Михалець, пенсіонерка, чекає від виборів головного: «Голосую за людину, яка, на мою думку, зможе наблизити довгожданний мир. То, певно, бажання всіх нас, українців…».

А от ровесник інтерв’юйованої Григорій Поврозник віддав, як стверджує, свій голос за справжнього борця з корупцією: «Ця «гідра» виїдає наше суспільство зісередини. І нема на неї ради. Думав, що після Революції Гідності ситуація поправиться. Та марно… Чи доживу ще до кращих часів — не знаю. Але дуже б хотілося ще застати Україну без хабарників…».

До речі, за інформацією ЦВК, станом на 20 годину 31 березня, активність на виборах у територіальному виборчому окрузі № 122, до якого входять Жовківський і Яворівський райони, склала 69,44 %. Цей показник був вищим, ніж у середньому на Львівщині — 68,65 %.

Виборча дільниця № 460473 територіального виборчого округу № 122 розпочала свою роботу вчасно. Як годиться, за нашим християнським звичаєм, перед початком о. Михайло Ткачів, синкел Сокальсько-Жовківської єпархії, поблагословив усіх членів дільниці та саме приміщення на добру та плідну роботу.

Перебуваючи на дільниці спостерігачем (ВГО «Жінки батьківщини»), мені цікаво було дивитися впродовж усього виборчого процесу за перебігом роботи як членів, так і самих виборців. Так, о 13.00 годині тих, які зробили своє волевиявлення, зі всієї кількості (1753 чоловік) — було 17 відсотків. А вже від 14.00 і до 19.00 народ інтенсивніше почав проявляти свою громадянську позицію. Чисельніше йти, інколи створюючи декількахвилинні черги. А загалом свій голос за Президента України виявив віддати на цій дільниці аж 71 відсоток від загальної кількості.

За межами дільниці голосували лише 18 чоловік. А от поважний чоловік, якому виповнилось 93 роки, таки вирішив прийти сам. Усіх, кого не запитувала: «За кого ви віддаєте свій голос?» — в один голос твердили: «Голосую за мир на рідній землі». Мабуть, їхній вибір був за Україну, за наших Героїв, за Європейський Союз, за майбутнє своїх дітей, внуків…

На дільницю завітали і міжнародні спостерігачі — Карен Енн із США й Нунез Астрід із Швеції та Рейнхардт з ОБСЄ.

Назагал вибори на дільниці пройшли спокійно та виважено. Завдяки злагодженій роботі членів комісії станом на 23.30 год. бюлетені були пораховані і результати відомі.

Своїми враженнями від важливого дня для всіх українців поділилася й Надія Шуй, голова виборчої дільниці у Городжеві:

Жителі нашого села доволі активно беруть участь у виборах Президента України. Після відкриття дільниці вже з’явились перші голоси. Усього у Городжеві налічується 764 виборці, з яких проголосували 567.
Також члени комісії відвідали 19 виборців, які не в змозі самостійно дістатися виборчої дільниці. Хочу зазначити, що серед них був й іменинник — Володимир Поріцький, який у день виборів святкував своє 80-річчя.

За підсумками голосувань у Городжеві, у трійку лідерів увійшли Петро Порошенко (223 голоси), Анатолій Гриценко (111) та Володимир Зеленський (85).

Своїми враженнями поділилися учасники вибочого процесу, з якими ми зустрічалися у день виборів.

Ростислав Романченко, спостерігач: «Із цими виборами мають справдитися наші надії на краще майбутнє. Сподіваюсь, що Україна стане не об’єктом, а суб’єктом у світовій геополітиці. Ми зможемо позбутися значного впливу Російської Федерації і стати вагомим гравцем на політичній арені Європи та всього світу. Кандидат, якого я представляю, в силах цього добитися».

Світлана Безпалько, голова дільничної комісії (Добросин): «Кожен член комісії, прийнявши клятву, знав на що іде. Працювали всі добросовісно, виважено, толерантно і мудро. Жодних порушень спостерігачі не виявили.

Щодо моєї позиції, то хочеться таки змін на краще. Якщо не для нас, то хоч для дітей та внуків. Бо ще багато чого не вистачає. Маю надію, що кандидат, за якого я голосувала, зможе ситуацію поправити».

Оксана Демчук, голова дільничної комісії (Боброїди): «На нашій дільниці право голосу мають 457 виборців. Це мала виборча дільниця. На даний час (18 год.) проголосувало 300 (65 %). Із них 36 голосувало поза межами дільниці. У тому числі і Параскевія Лозова, вік якої 100 років.

Що цікаво, селяни приходять на дільниці групами: чи то сім’єю, чи родиною, або збираються сусіди. Головою я вперше, тож подивована тим, що бракує канцтоварів, і мусимо давати собі раду самі.

Попри те, що зранку було трохи холодно, усі члени комісії прийшли у вишиванках. Це наша така традиція».

Галина Лака, голова дільничної комісії (Бишків): «До цього я брала участь у роботі дільничних комісій, була членом та секретарем, головою вперше.
Це досить нелегко, зрештою, як і в будь-якій діяльності. Певні проблеми були в нас із чоловіком, який до  дня  голосування вибув із виборчої дільниці, тож, відповідно, у списках його не було. Але голосувати він чомусь прийшов.

Очікуємо явку до 70 відсотків. Це щодо роботи на дільниці. А від вибору президента — змін на краще. Цього, мабуть, прагнуть усі виборці. Якщо конкретніше — це покращення фінансового становища, збільшення робочих місць. У нас у селі інфраструктура досить розвинута, підприємницька діяльність присутня, трохи б допомоги зверху, і наше село за рівнем соціально-економічного розвитку було б в числі перших у районі».

Ольга Лис, член дільничної комісії: «День виборів — вирішальний день у
долі країни, я вважаю. Тому що ми вибираємо президента, це означає, що  обираємо наше майбутнє. І від того, хто стоятиме на чолі держави, залежатиме, який курс обере наша країна, яке майбутнє чекає наших дітей і внуків. Радує те, що на нашій дільниці виборці досить активні, отже, переживають за долю України. Сподіваюся, що вони зробили правильний вибір.

Я вже проголосувала. Чому саме обрала цього претендента? Вважаю, що він найбільш достойний».

Аліна Кравченко, голова комісії (Замочок): «Голосування на дільниці проходить досить спокійно і толерантно. Хвала Богу, жодних порушень не виявлено.
За перебігом подій на дільниці стежать спостерігачі від кандидатів Ю. Тимошенко, П. Порошенка та А. Гриценка. Шкода, що на цю годину відвідуваність досить низька. Очікуємо від цих виборів світлого майбутнього. Сподіваємося, що прийде президент, який дбатиме про свій народ».

Іванна Боруц, член дільничної комісії: «Від цих виборів чекаємо справедливого вибору, обрання президента, який вестиме країну в Європу. Чекаємо серйозних зрушень в усіх сферах, зокрема, подолання корупції. Як освітянка, сподіваюся на позитивний вислід реформи у цій сфері, як і в медичній. Остання, як на мене, потребує допрацювання.

У виборчому процесі щоразу беру активну участь, була і членом, і головою, і спостерігачем. Завше підтримувала одного кандидата та політичну силу. У цьому напрямку в мене одна, чітка позиція».

P.S. Коли верстався номер, результати виборів були вже відомими.Чи оправдали вони сподівання виборців? Відповідь на це запитання вже є.

Надія БАЙБУЛА,

Зоряна ГУМНИЦЬКА,

Уляна РОМАН,

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ