Головна Історія Селяни Грибович проти обробки землі аграрним університетом і вимагають повернути її громаді

Селяни Грибович проти обробки землі аграрним університетом і вимагають повернути її громаді

233
0

Минулої п’ятниці більше сотні мешканців села Грибовичі перекрили дорогу на Львівське сміттєзвалище. Про причини такої поведінки селян та їх вимоги нам розповів сільський голова  Ігор Питель:

— Ці дії зумовлені земельним конфліктом між громадаю та Львівським національним аграрним університетом, що розташований у місті Дублянах, — підкреслив пан Ігор. Ми вважаємо, що землями,  розташованими на території Грибовицької сільської ради, університет користується неправомірно, позаяк немає на них жодних правоустановчих документів. Зважаючи на це, громада ще на початку липня звернулася до ректора університету  Снітинського В. В. з проханням не проводи обробітку землі після того, коли буде зібраний урожай, а повернути землі запасу у користування сільської ради. Адже на території  ради гостро відчувається нестача земельних ділянок для використання особистими селянськими господарствами. Зараз грибовичани змушені орендувати землю у навколишніх селах, що розташовані за 10-15 км від домівки.

Керівництво університету не дослухалось до нашого прохання і двічі робило спроби вивести техніку для оранки на спірні землі. Щоб привернути увагу до цієї проблеми, селяни перекрили проїзд на сміттєзвалище. Після початку  акції до мітингувальників приїхав голова Жовківської РДА Богдан Юрдига, заступник голови Львівської ОДА, представники аграрного університету та департаменту агропромислового розвитку Львівщини. Після перемовин відбулась нарада у голови Львівської ОДА Ірини Сех за участю Богдана Юрдиги, обласного депутата Володимира Тістика, представника від громади та сільського голови. За результатами наради, Державній інспекції сільського господарства у Львівській області  дано доручення вивчити цю проблему та правовий статус спірних земель. Під час роботи інспекції, до кінця серпня, університет ніякого обробітку землі проводити  не буде, про що  запевнили у листі на ім’я голови Жовківської РДА.

Євген Вегера.