Головна Історія У Народному домі м. Жовкви відкрили виставку «Народна війна»

У Народному домі м. Жовкви відкрили виставку «Народна війна»

255
0

Це результат трирічної роботи науковців київського «Меморіалу». Автори працювали у державних та галузевих архівах СБУ вісімнадцяти областей — опрацювали півтори тисячі архівних справ.

Голова Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса Степан Кубів зазначив, що виставка «Народна війна» — це історична правда 1917-1932 років. У ній комплексно подано фото і документальні матеріали, що відображають маловідомі і замовчувані факти антибільшовицького опору українців.

У першій частині виставки висвітлені процеси українського державотворення: у хроно-логічному порядку на основі документів та фотографій відтворено добу Центральної Ради, Директорії, Гетьманату, ЗУНР.

Наступний розділ експозиції присвячено визвольній боротьбі українців. За словами дос-лідника, від 1917 до 1932 року у тогочасних дев’яти губерніях України відбулося 268 збройних повстань. На спеціальних картах позначено дату та населений пункт, де відбулося те чи інше повстання.

Особливо сьогодні, коли на сході держави йде війна, українцям потрібно нагадувати і розповідати на весь світ правду про радянський терор проти української нації, яка донедавна була прихована. Також цю виставку матимуть змогу відвідати й школярі Жовківського району.

Яніна Тарасів.