Головна Історія У Жовківському замку відбувся вечір «Пізнай творців історії та культури Жовкви»

У Жовківському замку відбувся вечір «Пізнай творців історії та культури Жовкви»

219
0

Днями у приміщенні надбрамної вежі Жовківського замку відбувся тематичний вечір під назвою «Пізнай творців історії та культури Жовкви», присвячений польському письменнику, який значну частину свого життя провів у місті Жовкві – Зиґмунту Гаупту.

Про життя і творчість Гаупта дуже цікаво та змістовно присутнім жовківчанам розповів Андрій Павлишин – український журналіст, громадський діяч, історик, перекладач. На жаль, творчість Зиґмунта Гаупта мало досліджена на теренах України, проте він гідно стоїть поруч із Вітольдом Ґумбровичем, Чесловом Мілошем, Бруно Шульцом та іншими видатними письменниками ХХ ст. Гаупт проживав у Жовкві не так уже і довго, з 1916 до 1933 року, проте вона назавжди закарбувалася у його серці, як «мала вітчизна».

Ось як висловився про Гаупта літератор, мовознавець та перекладач Остап Сливинський: «Гаупт, уродженець Улашківців біля Чорткова, писав свої оповідання польською, але його рідко згадують в історії польської літератури, як і всіх інших літератур. Він усім вислизнув. Усе побачив, запам’ятав, описав і розчинився. Зник між пагорбами Вірджинії, поїхав кудись у туман верхи на своєму Лісовичку, якого, не дочекавшись кредиту, таки купив собі у 1960-х».

Зоряна ГУМНИЦЬКА.