Головна Герої Шляхом воїна і провідника

Шляхом воїна і провідника

275
0

14 червня – 125-та річниця від Дня народження національного Героя українського народу, командира Корпусу січових стрільців, коменданта Української військової організації, першого голови Проводу Організації українських націоналістів, полковника Євгена Коновальця.

Є люди, які своїми якостями долають і рамки своєї епохи, і межі життя. Смерть не зупиняє їх впливу, вони залишаються необхідними нації і після смерті. Саме до таких відносимо Євгена Коновальця. Йому було відпущено лише два десятиліття для служіння Україні, і він не змарнував жодної хвилини, а використав сповна – буквально до останнього подиху. Інтелектуал, інтелігент, він міг прислужитися своєму народу в багатьох сферах, але вибрав величний шлях: спочатку – захисника української державності, а потім – воїна і провідника української національно-визвольної революції.

У день народження Героя українського народу на славній Заш-ківській землі відбулося урочисте віче.

Заступник голови облдержадмі-ністрації Юрій Підлісний, заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк, голова Жовківської районної ради Роман Горбань та голова Жовківської РДА Надія Щур разом із представниками громадських організацій поклали квіти та вінки до пам’ятника полковника Євгена Коновальця.

У рамках віча проходила святкова Божественна Літургія за участю священнослужителя зі с. Великих Глібович, а також концерт, у якому прозвучала в’язанка українських патріотичних пісень у виконанні вокального тріо «Живоцвіт», Христини Гузелик, лауреата національної премії України ім. Тараса Шевченка Львівської державної академічної хорової капели «Дударик», оркестру національної академії Сухопутних військ під керівництвом Ігоря Дубно.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.