Головна Герої Зробити все, щоб їхня жертва не була даремною

Зробити все, щоб їхня жертва не була даремною

302
0

Цієї недільної днини сотні людей зійшлися на цвинтар у м. Дублянах, аби віддати шану Герою Небесної Сотні – Анатолію Жаловазі та взяти участь у посвяті надмогильного пам’ятника.

Символічно, що саме 13 березня Анатолій святкував би свій день народження, але не судилося. Він був активним учасником Євромайдану. Під час відкриття пам’ятника присутні вшанували Героя Небесної Сотні хвилиною мовчання, помолилися за упокій його душі та поклали квіти до постаменту.

Зазначимо, що активного учасника Євромайдану Анатолія Жаловагу 20 лютого 2014 року пострілом у голову вбив снайпер. За самовіддане служіння українському народові він посмертно отримав звання Героя України та був удостоєний ордена «Золота Зірка».

Участь в урочистому відкритті пам’ятника Анатолію Жаловазі взяли настоятелі храму УГКЦ о. Володимир та храму УАПЦ о. Іван і капелан ЛНАУ о. Іван, депутат ВРУ  Володимир Парасюк, очільники області, району, зокрема голова Жовківської РДА Надія Щур та голова Жовківської районної ради Роман Горбань, заступник голови Жовківської РДА Юрій Дубневич,  мер м. Дублян Василь Попович, керівник відділу культури та туризму Жовківської РДА Галина Фесюк, а також депутати, представники місцевих рад.

У глибокій скорботі кожен схилив голову перед пам’яттю нашого земляка, серце якого зупинилося 20 лютого 2014 року на Майдані.

«Анатолій був справжнім патріотом, він щоденно демонстрував, що таке бути українцем, — підкреслив губернатор Львівщини Олег Синютка. – Він та усі, хто об’єднався у боротьбі за нашу землю  цієї зими, правдиві Герої. Ці люди віддали життя, щоб ми мали можливість жити у своїй державі. Ми повинні пам’ятати їх героїчний вчинок, їхню самопожертву. На їхньому прикладі ми будемо виховувати дітей та внуків».

За словами голови Жовківської райдержадміністрації, Герої Небесної сотні продемонстрували, наскільки сильно треба любити свою землю, батьків та рідних. «Вони віддали найдорожче. І зараз наш обов’язок зробити все для того, щоб їхня жертва не була даремною», — сказала очільниця району Надія Щур.

«Справу Героїв Небесної Сотні продовжують ті, хто відстоює українську соборність на сході нашої держави. Лише сильна армія, єдина нація та патріотична влада зможуть здобути перемогу», — підкреслив народний депутат України Володимир Парасюк.

«Висловлюю слова вдячності голові ОДА Олегу Синютці та директору департаменту соцзахисту населення Львівської ОДА Василю Мартиняку за підтримку і розуміння, депутату облради Андрію Думі за матеріальну допомогу в спорудженні пам’ятника та всім небайдужим громадянам. Окремо хочу подякувати голові Жовківської РДА Надії Щур. До цього часу, поки Жовківську адміністрацію не очолила Надія Степанівна, за 1,5 року ніхто з її попередників навіть не поцікавився становищем сім’ї загиблого Героя», — зауважив зі скорботою батько Анатолія Григорій.

Ми не маємо ні родичів, ні знайомих, хто б загинув на Майдані. Але співпереживання нам не чуже. Все-таки вони загинули за нас всіх, за те, щоб ми були незалежні. І обов’язок кожного з нас: пам’ятати і шанувати людей, які не пошкодували свого життя. Ми повинні молитися за душі Небесної сотні, а їх родини щоби відчули, що їхня втрата не була даремною.

Довідка. Анатолій Жаловага народився у Дублянах у 1980 році.

Після 8-го класу вступив до Львівського училища фізичної культури. Згодом навчався у Львівському державному університеті фізичної культури. У березні 2015 року на фасаді навчального корпусу Львівського училища фізичної культури встановлено меморіальну пам’ятну дошку.

Зоряна Гумницька.