Головна Герої У Новій Скваряві відбулося віче, присвячене пам’яті Небесної Сотні

У Новій Скваряві відбулося віче, присвячене пам’яті Небесної Сотні

328
0

У неділю в Новій  Скваряві відбулося віче, присвячене пам’яті Небесної Сотні. Відкрив віче голова сільської громади Степан Струс. Він розкрив значення цих подій для сьогодення. Депутат районної ради Зіновій Яворівський, цитуючи Т. Г. Шевченка: «Борітеся – поборете,  Вам Бог помагає! За вас правда, за вас сила І воля святая!» – наголосив на актуальності цих слів на майдані в Києві. Тоді люди, відстоюючи свою гідність, вийшли на майдан з палками, дерев’яними щитами і перемогли озброєний «Беркут» і режим Януковича.

Новоскварявець Степан Поросюк відзначив, що справа Майдану ще не доведена до кінця. Ще треба багато зробити, аби ідеї Майдану були втілені у життя. Богдан Придун, аналізуючи події дворічної давності, наголосив на тому, що вертикаль влади повинна здійснюватися знизу доверху, а не навпаки.

Після урочистих виступів відбувся святковий концерт, який організував директор Народного дому села Ігор Цибульський. У концерті активну участь взяли учні Новоскварявскої ЗОШ Оксана Федечко, Анна Бей, Вікторія Кутень, Марія Грень, Павло Якимів, Роман Федечко, Ігор Бакум  на чолі з директором Ольгою Данилів. Учителька Стефанія Іванюк і учениця Наталя Колодій прочитали вірш про Майдан, який написала місцева поетеса Ольга Звір. Захоплююче виступив музичний сімейний дует Дмитра і Оксани Гавронських.

На закінчення місцевий парох о. Іван Кобрин відслужив панахиду за загиблими на Майдані. І тоді пішов дощик. То плакало небо за героями, які віддали життя, відстоюючи гідність і незалежність України, її європейський вибір.

Наш спецкор.