Головна Свято У Жовківському центрі творчості відбулись літературні читання

У Жовківському центрі творчості відбулись літературні читання

419
0

Поезія – це вогник, схожий на полум’я свічки, що запалює душу людини.

З нагоди 145-річчя від дня народження української поетеси Лесі Українки у Жовківському центрі творчості відбулись літературні читання, на яких гуртківці разом з викладачами поринули в життя та творчість письменниці.

За вікном ще зимно, хоча за календарем уже весна. У таку пору народилася у Новоград-Волинському, в інтелігентній родині  Лариса Петрівна Косач. Мати – письменниця Олена Пчілка, батько – юрист. Вони багато зробили для розвитку здібностей обдарованої доньки. У чотири роки Леся навчилася читати, а у 9 — написала перший вірш «Надія» (який прочитала вихованка гуртка «Юний журналіст» Марія Попруженко). Багато віршів поетеса написала для дітей, деякі з них прочитали вихованки зразкового колективу бального танцю «Стиль» Христина Гнідець і Наталя Грень. Поезія, слово, пісня стали сенсом життя Лесі Українки. Її твори завжди цікаві, наповнені любов’ю і тривогою за рідну землю. Вірш «Україно! Плачу слізьми над тобою…» та уривок з поезії «Дим» прочитали вихованки гуртка «Екскурсоводи-краєзнавці» Софія Камінецька та Тетяна Гожельник. Поетеса ще й до того була музично обдарованою дитиною. В Україні є лише три справжні раритетні роялі, один з них належав Лесі Українці. Сьогодні він знаходиться у Колодяжному музеї. Вона безмежно кохалася в українських піснях, шанувала історичне минуле свого народу.

Найдраматичніше та найболючіше те, що Леся Українка хворіла на туберкульоз кісток. Але, попри це, не здавалася, а писала, писала… У своїх поезіях викладала всю жагу до життя. Одну з них — «Давня весна» — прочитала гуртківка народної вокальної студії Вікторії Кирилюк Кароліна Умрихіна. Не дивлячись на тяжку долю, Леся проявляла інтерес до різних галузей знань, знала багато мов (аж 13!), робила численні переклади. Мало хто знає, але поетеса ввела в нашу мову такі слова, як «напровесні» та «промінь». Леся часто відвідувала літературні вечори, де була завжди бажаною. Гуртківка колективу народного танцю «Перлинка» Вероніка Войтович прочитала вірш «Досвітні огні».

Творчість Лесі Українки велика і багатогранна. Сповнена високих людських ідеалів — добра, справедливості, людяності. Останні роки життя поетеси пройшли в подорожах: під час лікування у Єгипті й на Кавказі. Але хвороба таки здолала молодий організм, і в 42 роки талановита поетеса відійшла у вічність. Похована Леся Українка на Байковому кладовищі в Києві.

Організатори Лесиних літературних читань —  заступник директора з навчально-виховної роботи Галина Клин та увесь педагогічний колектив Жовківського центру творчості на чолі з директором Іриною Чурій — подарували присутнім хвилини незбагненності життя видатної української поетеси. Кожний виступ читань поезії супроводжувався слайдами та розповідями ведучої. Надіюся, що літературні читання допомогли гуртківцям більше пізнати життєвий шлях поетеси.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.