Головна Герої У Раві-Руській відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки равчанину Володимиру Збишкові

У Раві-Руській відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки равчанину Володимиру Збишкові

282
0

У понеділок у Раві-Руській відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки равчанину Володимиру Збишкові, який загинув на сході України 21 січня цього року.

Дошку встановлено на будівлі головного навчального корпусу Рава-Руської ЗОШ № 1. Саме тут свого часу навчався Володимир Збишко.

На відкритті меморіальної дошки перебували учні та вчителі школи, представники місцевої та районної влади, мешканці міста, учасники АТО, священики УГКЦ, УПЦ КП та РКЦ, а також батьки та родичі загиблого равчанина. Загалом – близько 150 дітей та дорослих.

Учителі та учні Рава-Руської школи №1 зачитали вірші та виконали пісні у пам’ять про загиблого Володимира Збишка. Перед присутніми виступили його однокласник та товариші по зброї, в.о. міського голови Рави-Руської, секретар Рава-Руської міської ради Микола Зінько, заступник голови Жовківської районної ради Богдан Юрдига.

Учасники урочистостей хвилиною мовчання вшанували пам’ять героя, відтак діти та дорослі поклали квіти до стіни, на якій встановлена меморіальна дошка загиблому.

Меморіальна дошка складається з двох чорних мармурових плит. На одній з них – портрет Володимира Збишка. На іншій плиті – герб України золотистого кольору (див. світлину).

Додамо, Володимир Збишко загинув 21 січня цього року у Луганській області неподалік 31-о блокпоста, намагаючись вивезти з-під обстрілу тіла загиблих товаришів. Йому було 37 років. У нього залишились батьки, сестра та дружина. На похорон Володимира Збишка прийшло близько 2 тис. людей. Його поховали на міському цвинтарі у Раві-Руській біля могил вояків Української Галицької Армії та Української Повстанської Армії.

Наш кореспондент.