Головна Герої Віримо, що добро переможе

Віримо, що добро переможе

216
0

Війна на Сході відкриває людей по-новому. Ми, українці, відчули себе великою родиною та об'єднали  зусилля для добрих справ. Ніколи раніше в Україні так активно не розвивався волонтерський рух, коли без надії на жодну винагороду люди допомагають тим, хто боронить їхній мир та спокій. На Львівщині є чимало організацій, та й просто окремих людей, які намагаються підтримати військових на фронті.

В Україні плетіння маскувальних сіток – справа не нова, є багато людей, які цим займаються. Ця потрібна справа має своїх ентузіастів — приміром, у Дублянах, на Жовківщині.

У приміщенні Дублянської загальноосвітньої школи збираються небайдужі люди, які хочуть внести свій, хоч і незначний та водночас такий потрібний вклад для допомоги нашим мужнім захисникам. Частина приходить щодня, інші – після роботи в певні дні чи просто, коли випадає можливість. Але головне те, що всі разом вони роблять велику справу – плетуть маскувальну сітку, та й не лише, аби якось допомогти бійцям на фронті, вберегти життя хлопців.

А все розпочалося 5 грудня минулого року. Саме тоді зародилася Спільнота волонтерів Дублян – об’єднання мешканців міста для допомоги учасникам боротьби за Волю України.

– Тоді ті, хто хотів долучитися до плетіння сітки, запитували наші номери мобільних телефонів, щоб й надалі контактувати для допомоги військовим. І згодом вони почали нам дзвонити та запитували, як можна допомогти, і де ми плетемо сітки. Як кажуть, якщо є велике бажання, то з'являються і можливості. Так і у цьому випадку, нам надали приміщення спочатку у Народному домі м. Дублян, а згодом свою роботу ми продовжили у школі, де й займаємося своєю справою зараз, — розповідає Ольга Миколаївна.

Пані Оля Василенька – колишня учасниця Майдану, тепер вона координатор волонтерської спільноти: активна, доброзичлива, відверта та патріотично налаштована. Насамперед волонтерка розповідає, що всі необхідні речі дружній колектив робить своїми руками та відправляє безкоштовно їх на фронт. Приходять цілими родинами, приводять дітей, є тут і літні жіночки, які думають і переживають за долю та майбутнє своїх онуків та правнуків, допомагаючи своїми руками та молитвою дітям, що відстоюють цілісність та незалежність Батьківщини.

Якщо більш конкретно,  то волонтери плетуть маскувальні сітки, однак це не основне поле діяльності спільноти. Активісти шиють маскхалати, кікімори, рукавиці, навіть подушки, матраси, складають аптечки, в’яжуть незліченну кількість теплих шкарпеток. Роблять усе, що можна пошити своїми руками. До того ж у них немає відходів. До прикладу, з флісу шиють рукавиці і балаклави, а залишки ріжуть і набивають ними подушки, нічого не викидають. Хтось кроїть, хтось шиє, вся робота злагоджена.

Під час бесіди Ольга Миколаївна передусім хотіла поділитися, що саме спільнота зробила за понад рік своєї роботи. За цей період були надані благодійні внески на суму 126901 грн., із яких витрачено 124871 гривню. Варто наголосити, бо не всі знають, а можливо в взагалі не чули, що активісти пошили 130 прапорів, закупили образки з українською символікою – 3648 шт., сплели 15923 м маскувальної сітки (до речі, на 40699 грн. придбано рибальську сітку у Харкові), зв’язали 343 кікімор, 978 пар теплих шкарпеток, 125 балаклав, 28 шапок, пошили 177 маскувальних халатів, 95 матраців, 790 подушок, 1050 флісових бафів, 833 од. нижньої білизни. І це лише невеличкий перелік із усього зробленого (із рештою позицій можна ознайомитися на сторінці Спільноти Волонтерів Дублян у фейсбуку). Приємно вразив той факт, що сама пані Оля зв’язала 325 пар шкарпеток (це із зазначених вище 978). Віддано, правда ж!

Однак уся оця злагоджена праця волонтерів не обійшлася без благодійників, зокрема з підпри-ємств «Львівська кава», «Весна», «Юність». Особливу подяку координатор висловлює Миколі Рудому, Івану Музиці, Тетяні Остапчук, Марії Пришляк, Михайлу Братковському, Любові та Оресту Хоминам, Ірині Руденко. «Всіх активістів наших я не зможу перелічити, бо це дуже багато людей. Усім за це надзвичайно вдячна».

Сьогодні для наших воїнів-героїв трудяться у спільноті 30 волонтерів, які обслуговують  30 бригад та батальйонів. Із трепетом у душі, із вірою у швидке повернення бійців, у закінчення війни на сході країни плетуть жіночки маскувальні сітки, збирають найнеобхідніші речі, аби передати усе якнайшвидше на фронт захисникам Вітчизни. Щодня до школи приходить Ольга Федорівна Карабін, бабуся, яка є основною закрійницею. Вона — наче талісман, усі рівняються на неї. Варті уваги й Галина Шуй, Світлана Філатова, Оксана Яремко, Наталія Скорик, Мар'яна Звір, Євгенія Шолудько, Любов Таратула, які не покладаючи рук, віддаються благородній справі — допомозі бійцям. Основною плетільницею сіток та кікімор є Орися Гілярівна Оринчин, мати начальника штабу 80-ї аеромобільної бригади Андрія Оринчина. Це допомагає вірити, що її дитина скоро повернеться, і все погане закінчиться. Колесами, як каже Ольга Миколаївна, є для них Степан Хомин та Марія Пашковська. Остання, до речі, неодноразово обмінювала маскувальну сітку на прилади нічного бачення, яких вкрай бракує хлопцям на фронті.

«Бувають випадки, коли військові роблять замовлення, вказують потрібні розміри, і тоді активісти готують сітку саме для них, — каже пані Оля. Інколи нам дзвонять напряму з фронту.

Кажуть, з якого батальйону і що їм треба. Пакунки зазвичай відправляємо поштою, телефонуємо до хлопців, вони під’їжджають і забирають передачі». У соціальній мережі фейсбук створено Спільноту волонтерів Дублян, яка допомагає координувати роботу. Саме так волонтери й спілкуються між собою: діляться досвідом та планують роботу.

На запитання, звідки вони черпають наснагу, то одна із активісток сказала, що сили додає думка про хлопців, вона вірить, що добро переможе!

Натхненні безліччю героїчних прикладів, учні та педагоги школи не можуть також залишитися осторонь, тому створюють різноманітні благодійні проекти, щоб внести свою посильну лепту у спільну справу. В грудні минулоріч тричі було показано концерт, що пройшов із великим успіхом, а у вестибюлі школи відбувався ярмарок-виставка учнівських робіт. Люди активно купували вироби, долучаючись до доброчинності. Із 20833 гривень, зібраних під час заходів, учнівське самоврядування вирішило надати по 10000 гривень важкопораненим бійцям Петру Бавтру та Тарасу Бубесу на лікування та 833 гривні – волонтерським організаціям.

Діти морально підтримували військових на передовій, передавали щирі листи, вітальні листівки, малюнки, обереги, валентинки тощо. Теплі дитячі слова гріють душу мужнім чоловікам і допомагають вистояти у важких умовах. Про це свідчить приїзд у школу інспекторів Львівської ДАІ, які прибули на ротацію, і не змогли не подякувати маленьким помічникам. Військові привезли 3000 гривень на солодощі для дітей як подяку, але діти вирішили, що ці гроші будуть потрібніші на фронті та передали їх волонтерам для закупівлі сіток.

Усіх добрих справ як волонтерів, так і учнівського та педагогічного колективів, небайдужих мешканців Дублян —  не перелічити

Наостанок, хочемо повідомити, що волонтерська спільнота  11 грудня відправила на Маріуполь 3 національні прапори, 150 образків із символікою, сітку білу маскувальну — 200 м2, сітку комуфляжну — 100 м2, 5 кікімор, 7 матраців, 44 подушки, 30 пар в’язаних шкарпеток.

Цими днями для жителя Дублян, Ігоря Шпіка, допомогу зібрали Батальйон Відважних Жінок та греко-католицька церква Успіння Пресвятої Богородиці м. Дублян. Від спільноти волонтерів додали маскувальну сітку комуфляжну (64 м2) та 2 матраци. За сприяння о. Полікарпа (з церкви Андрія м. Львова) відправили прикордонникам 9 матраців, 44 подушки, матеріал для утепленння стін бліндажу).

Останнім часом замовлень побільшало, а робочих рук, які виконують – поменшало. Пані Оля каже, що раніше люди активніше допомагали та цікавилися: «Ми відчуваємо, що люди стомилися. Минуло вже досить часу, а деякі, проходячи повз нас, досі не знають, що ми тут робимо й що взагалі існуємо.

P. S. Висловлюємо подяку Івану Дорошу, голові Жовківської районної організації «Радикальна партія Олега Ляшка», що розповів нам про відданих волонтерів (5 грудня – їхнє свято). Сам він, до речі, також безпосередньо матеріально долучається до волонтерського руху.

P. S. S. Для охочих помогти волонтерському руху подаємо номер телефону координатора Спільноти волонтерів Дублян ­п. Олі Василеньки 0679288699.

Яніна ТАРАСІВ.