Головна Герої Згадаймо славу ту, що в пісню перейшла

Згадаймо славу ту, що в пісню перейшла

255
0

14 жовтня 1942 р. народилася Українська Повстанська Армія. І щоб належним чином відсвяткувати цю подію, вчитель історії Деревнянської ЗОШ Марія П’єх підготувала захід, участь в якому взяли учні 5-11 класів та фольклорний колектив "Берегиня" НД с. Деревня.

"УПА — це армія українців, які хотіли, щоб Україна була незалежною, і щоб в Україні не панували чужинці, а господарями були українці зі своїми символами та звичаями", — лунало зі сцени.

Там, де вели повстанці бій,

У лісі виросла могила.

А в українському селі

Не дочекалась мати сина.

Учні декламували вірші, які прославляють героїв УПА, але є актуальними і сьогодні. Усі присутні вшанували загиблих героїв хвилиною мовчання.

Учасники заходу розповідали про діяльність УПА, про героїв, яких ми пам’ятаємо і шануємо.

У виконанні фольклорного колективу "Берегиня" прозвучали повстанські пісні "Десь там далеко на Волині", "А був той час…", "Була нічка темна", "Світить сонце в українському селі".

Завершувався виступ піснями "Тумани, тумани" та "Я живу на Україні", які виконали Іванка Івануса та Марія Самсін. Сплелися руки, злилися голоси й думки, коли учасники заходу виконували речівку "За Україну! За мир! За спокій!".

Із метою національно-патріотичного виховання учнівської молоді щороку проводиться впорядкування могил воїнів УПА на сільському цвинтарі.

Оксана ШИЯН,

заступник директора з виховної роботи.