Головна Герої Жовківщина дала нам героїв сучасності

Жовківщина дала нам героїв сучасності

327
0

Ми звикли вшановувати і пам’ятати героїв, яких породила українська нація і які пішли за неї у вічність. Таких Людей з великої букви є у нашого народу доволі. Благословенна Жовківщина дала нам і героїв сучасності. Серед них не лише ті, що боронили рідні рубежі від російського окупанта, але й, на жаль, такі, що віддали своє молоде життя на мирній території, виконуючи свій професійний і громадянський обов’язок.

Уже рік віддаляє нас від страшної трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі, що забрала життя трьом мужнім молодим людям, рятувальникам Андрію Вненкевичу, Юрію Рудому, Богдану Юнку. Мужніх хлопців накрила  кількасоттонна лавина зі сміття, коли вже пожежу було локалізовано.

Упродовж кількох діб родичі, колеги, друзі і навіть незнайомі земляки не втрачали надії на віднайдення живими засипаних сміттям вогнеборців. Та горе страшною  звісткою таки вдерлось у домівки, де зростають зовсім ще малі діти, немовлята, де залишились вдовами молоді жінки,  почорнілі від передчасної втрати сивочолі батьки, родичі …

Наш земляк, пам’ять про якого завше залишиться у наших серцях, громадський активіст, патріот  Жовкви  Андрій Вненкевич навчався у Сопошинській школі. Саме тут днями ініціативна група у складі колег-однодумців допомогла   встановити пам’ятну дошку – це, окрім молитов, ще одна данина світлій пам’яті Героя.

Її відкрили брати, синочок, однокласник та шкільні активісти. О. Ярослав Петруха освятив пам’ятну дошку та запросив усіх присутніх до спільної молитви.

Слово про Людину-патріота, Людину-приклад для сучасників й прийдешніх поколінь мали голова РДА Надія Щур, голова районної ради Роман Горбань, о. Ярослав Петруха, представник ініціативної групи Юлія Борис, педагоги, однокласники, учні школи. Щиру подяку усім, хто прибув на віче, хто доклався до встановлення пам’ятної дошки на школі, висловив від імені усієї великої родини, що була присутня, батько Героя Микола Федорович Вненкевич.

Схилені додолу голови, заплакані очі, щирі  слова співчуття та підтримки молодій вдові, діточкам, батькам, родині… І гіркий присмак непоправимої втрати за доброю, справедливою людиною, патріотом, що боровся за правду, був активним учасником спортивного й громадського життя.

Андрія Вненкевича, що трагічно загинув  при виконанні службових обов’язків, посмертно  Указом Президента України нагороджено орденом «За мужність ІІІ ступеня»,  Державною службою з надзвичайних ситуацій присвоєно звання «Капітан цивільного захисту»,  Всеукраїнським союзом ветеранів АТО  — відзнакою «Патріот України».

Надія Байбула.