Головна Коротко Лелека — символ достатку і благополуччя

Лелека — символ достатку і благополуччя

386
0

Де тільки не гніздяться лелеки: і на деревах, і на водонапірних баштах, і на будинках, і навіть на трансформаторних будках при залізничних шляхах. Та найчастіше вони облюбовують собі для житла телеграфні або електричні опори.

Скільки живу у Старій Скваряві, щороку на цій електричній опорі виводились лелеченята. З часом гніздо стало великим і важким, а дерев’яний стовп, звільнений від електропроводів, прогнив та нахилився.

Тож минулої осені, коли лелеча сім’я полетіла у вирій, селяни задумали ситуацію виправити. Ініціатором виступив Володимир Шурко, найближчий сусід пташиної оселі. Зібравшись, громада на місці старого встановила новий дерев’яний стовп. А на його вершечку працівники Жовківського РЕМу, які проводили в селі заміну електролінії, розмістили металеву підставку для гнізда.

Староскварявці побоювались, що  повернувшись, бузьки можуть не прийняти обнову. На щастя і до радості селян, пернаті друзі належно оцінили старання людей. Прилетівши з далеких країв, вони довго вивчали "підставу", а потім заходились мостити гніздо.

Тепер люди спокійні і впевнені, що все у них буде гаразд. Адже лелека — символ достатку і благополуччя.

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ.