Головна Коротко Героїня нашого дитинства – мати…

Героїня нашого дитинства – мати…

322
0

Мама… Як же багато асоціацій виникає, коли чуємо це світле і щире слово: годувальниця, вихователька, надійна опора, наймиліша на світі людина для кожного з нас. Проте найголовнішим для будь-кого у слові мама є людина, любов якої не знає меж, споріднена душа, плоть і кров. Та, якій завдячує кожен своїм життям, котра під серцем виносила та віддала все, що в неї було. Місія мами — найбільш унікальне людське покликання, котре ви-магає повної самовіддачі та чистої безкорисливості. 

З такого приводу 12 грудня у малій конференційній залі Жовківської РДА були нагороджені ті, які виконали свій обов’язок в п’ятикратному, шестикратному, дехто і в більшому обсязі, – це матері-героїні. За свою материнську любов та велич благородного покликання звання матерів-героїнь були удостоєні: Марія Туз, Марія Харченко, Оксана Гевак, Галина Лопатинська, Олена Пацинова, Лідія Малець. Вітали дорогих нень голова Жовківської РДА Б. Юрдига та голова районної ради Т. Швай. «Хочеться Вам, дорогі матері, від щирого серця подякувати за недоспані ночі, за безцінну турботу та безкорисливу любов, за цей дійсно героїчний вчинок. Адже Ви виконали велику місію – народили і виростили майбутнє нашої країни. Низький поклін Вам та найкращі побажання!» – привітав матерів Б. Юрдига.  Не менш зворушливо звернувся до матерів і Т. Швай: «Дорогі матері,  Ваше любляче материнське серце не знає меж, адже передаєте її у стократ своїм дорогим діточкам. Обов’язок матері – це не тільки народити дитину, а й виростити її, поставити на ноги, дати їй майбутнє. А це велика праця, яку Ви виконали з чистим почуттям та з Божою поміччю». Матерям-героїнями вручили посвід-чення та ордени, окрім цього кожна з них отримає грошову винагороду у розмірі 12 тис. гривень та пільгову надбавку до пенсії.

Мелодія пісні про маму прозвучала у виконанні Наталії Полоцької, задрижали стомлені материнські повіки, з глибоких та світлих очей покотились сльози… Сльози радості, гордості, щастя – краплинки душі, які пам’ятають кожну хвилину своєї благородної місії. З такими світлими емоціями на обличчі поділилась своїми материнськими реаліями мати-героїня п’ятьох дітей із Рави-Руської Лідія Малець: «Діти – це дар Божий, наші квіти. І дійсно, щоб виносити, народити, вигодувати та виростити дитину, потрібен великий труд, а особливо, коли діти ще маленькі. Проте, вони є нашою радістю і втіхою, нашою кровинкою, яку ми безмежно і однаково сильно любимо. З часом  ці маленькі квіточки проростають, мужніють, а вже згодом і їхнє тепло віддається батькам сповна, їх турбота, допомога. Бути удостоєною такого великого звання як мати-героїня – дуже велика честь. І хочеться безмежно подякувати владі за підтримку, розуміння нашої материнської місії».

Материнська любов та праця є безцінна, мати – у кожного одна, а якщо це мати-героїня — тому пощастило вдвічі. Мама – наймиліша і найдобріша людина в житті кожного, тож бережімо своїх матерів, без них не було б нас!

Віталій СЛУКА.