Головна Коротко Тепер обмеження руху на деяких вулицях Жовкви

Тепер обмеження руху на деяких вулицях Жовкви

372
0

Проблема стихійної торгівлі на пл. Є. Коновальця у Жовкві – не нова. Вже тривалий час вона є причиною неодноразових зібрань у кабінетах чиновників і поза ними. Та лише у мерії можуть вирішити це нагальне питання (звичайно, із залученням відповідних виконавчих служб), позаяк це, власне, компетенція міського керівництва.

Та, схоже, що більше про це говориться, то проблема «розростається». Нещодавно виконавчий комітет Жовківської міськради ухвалив рішення «Про продовження дозволів на торгівлю сільськогосподарською продукцією власного виробництва на пл. Є. Коновальця у м. Жовкві» з певними доповненнями. На нього одразу відреагували мешканці вулиць Шевченка, В. Стуса, Довженка, Д. Галицького, 22-го Січня, Роксолани, Довбуша, Пилипа Орлика та інших, які підготували відвідне звернення за 73-ма підписами.

У зверненні до міського голови жовків’яни вважають, що порушуються їхні громадянські права. Зокрема, в частині, де сказано, що КП «Жовківське МВУЖКГ» має виставляти щоденно з 8.00 до 17.00 (крім вихідних) дорожні знаки «Рух заборонено» на перетині вулиць Коновальця-Шевченка, В. Стуса-Шевченка у м. Жовкві.

— Відповідно зі статтею Цивільного кодексу власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном, — йдеться у зверненні. – Рішення виконкому ці права нівелює, позаяк зі встановленням дорожніх знаків «Рух заборонено» доступ до наших домівок є обмеженим. У Законі України «Про місцеве самоврядування» сказано, що міська рада є органом, що діє виключно в інтересах територіальної громади. Просимо в порядок денний засідання виконавчого комітету на сесії Жовківської міськради внести питання про скасування прийнятого необґрунтованого рішення.

Чи дослухаються до думки мешканців Жовкви у мерії? Дочекаймося чергового засідання сесії. А наразі питання стихійної торгівлі залишається злободенним та надалі потребує вирішення. І варто вже всерйоз задуматися про її перенесення, з перетворенням у торгівлю без порушень та ризиків.

Тарас НЕВГАМОВНИЙ.