Головна Культура Туроператорам презентували зміни у Жовківському замку

Туроператорам презентували зміни у Жовківському замку

249
0

28 жовтня Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького організувала промотур до Жовківського замку.

Музей-заповідник «Жовківський замок» – наймолодший відділ галереї мистецтв і найбільший музей в Україні. Нещодавно тут відкрили нову експозицію, під яку адаптували цілий поверх одного з корпусів замку.

«Раніше в замку було мало на що подивитися і ми часто показували його туристам тільки зовні, а потім брали ключі та йшли до синагоги. Зараз замку є що показати і це дуже важливо», – зазначила керівниця туристичної компанії «Атвест України»Наталія Гладілова.

За її словами, туристам у музеях потрібен також інтерактивний простір. Проведення на подвір’ї замку середньовічних фестивалів, реконструкція лицарських боїв, дегустації їжі та напоїв, які б були прив’язані до історичних подій, уроки історії у стінах замку для школярів, що вивчають козаччину, фотозони та сувеніри – це перелік рекомендацій від учасників рекламного туру щодо покращення роботи «Жовківського замку».

«Культурний туризм – найчисельніший у світі. Його потрібно розвивати. На Львівщині найбільше історико-архітектурних пам’яток в Україні. Добре, коли представники музейних установ зацікавлені у ефективній співпраці з туроператорами та екскурсоводами», – розповів заступник керівника управління туризму та курортів облдержадміністрації Тарас Лозинський.

Помічник директора Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького Роман Назаровець під час зустрічі зазначив, що працює над угодою щодо врегулювання питання відвідання закладів галереї мистецтв екскурсоводами.

Нагадаємо, що з 2021 р Жовківський замок став частиною програми Президента України «Велика реставрація»,  яка передбачає його відновлення як об’єкту культурно-історичної спадщини впродовж декількох наступних років.