Головна Листи Дуби відомих письменників та громадських діячів ростуть на території дендропарку Жовківського лісгоспу

Дуби відомих письменників та громадських діячів ростуть на території дендропарку Жовківського лісгоспу

455
0

Дендропарк «Під Гараєм» біля адмінбудівлі Жовківського лісгоспу є живописною місциною, справжньою оазою Жовкви, ботанічною пам’яткою природи. Парк розташований біля підніжжя гори «Гарай», має площу трохи більшу як два гектари, і у ньому під охороною перебуває понад 100 деревних аборигенних та інтродукованих видів. Він має цікаву та багату історію, яку творило не одне покоління жовківських лісівників. А ще він дуже особливий. Мало хто знає, що тут ростуть дуби відомих українських письменників, літературознавців, громадських діячів, митців. Історія його створення бере свій початок ще з 1960-х років!

За словами багатолітнього працівника лісгоспу, колишнього головного лісничого Михайла Васечка, на території сучасного дендрарію було пустище, росли поодинокі плодові дерева. Парк почали закладати у 1964 році, за ініціативи тодішнього директора лісгоспу Ярослава Панкевича . Тоді у колекції було близько 40 видів дерев і кущів, які були привезені із ботанічних садів Львівщини. Облаштування території новоствореного парку, згадує Михайло Олексійович, проводилось лісівниками по суботах.

У 1976 році на території дендропарку 13 відомих письменників, літераторів, митців посадили 13 дубів, які ростуть і зараз. Свої іменні дуби тут посадили:

🌳Роман Іваничук (герой України, організатор Товариства української мови ім.Тараса Шевченка, письменник, громадський діяч),
🌳Ірина Вільде (відома письменниця, лауреат Шевченківської премії),
🌳 Ростислав Братунь(поет, громадський та державний діяч),
🌳 Микола Ільницький ( літературознавець, критик, поет),
🌳Віталій Романюк (письменник, громадський діяч),
🌳Роман Лубківський ( письменник, дипломат, громадський діяч),
🌳Богдан Гавришків( літературознавець, перекладач),
🌳Богдан Швайдецький ( працівник телебачення, громадський діяч),
🌳Петро Цигульський( громадський діяч),
🌳Роман Кудлик (поет, критик),
🌳 Григорій Нудьга ( фольклорист, історик, письменник),
🌳Петро Михіль (громадський діяч, митець),
🌳Дмитро Герасимчук ( письменник).

Поряд з дубами цих відомих постатей, під керівництвом директора Степана Сохнацького з 2014 року, асортимент дерев і кущів значно розширився. Лісівники ввели нові малопоширені, рідкісні та червонокнижні види, упорядкували територію, розмістили альтанки. Зараз це прекрасний доглянутий парк – ботанічна пам’ятка природи місцевого значення, природній музей під відкритим небом, де жовківські лісівники проводять екскурсії, плекають та щорічно поповнюють колекцію екзотичних рослин. А ще бережуть світлу пам’ять про лісівників, які закладали цей дендропарк та тих 13 українських митців, державотворців, літераторів, невмирущу славу про яких шумлять могутні крони їх іменних дубів.

Прес-служба ДП “Жовківський лісгосп” для Відродження