Головна Листи На території Львівщини стартувала операція “Первоцвіт-2019”

На території Львівщини стартувала операція “Первоцвіт-2019”

465
0

Збережемо первоцвіт!

На території Львівщини стартувала операція «Первоцвіт-2019», в межах якої екологи спільно з правоохоронцями та активістами проводитимуть рейди у місцях продажу квітів, що занесені до Червоної книги.

Як зауважують екологи, саме напередодні Дня святого Валентина  на Львівщині розпочався активний продаж первоцвітів, які занесені до Червоної книги України: підсніжників, білоцвітів, шафрану Гейфеля, рябчика шахового.

«Внаслідок незаконного збору і продажу знищується велика кількість ранньоквітучих рослин. Масовий збір на продаж цих рідкісних рослин призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях — до повного пригнічення насіннєвого поновлення. Крім цього, дуже часто первоцвіти знищуються з кореневою частиною, а це фізичне знищення популяцій», — йдеться у повідомленні.

Екологи вже разом із правоохоронцями, представниками Державної лісової охорони та активістами розпочали рейди, під час яких шукають порушників, які зривають і продають рідкісні первоцвіти. Робота  зосереджена в місцях збору та збуту рослин, шляхах перевезення, на залізничних вокзалах, а також у пунктах пропуску через державний кордон.

Відтак, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, на порушників порядку придбання чи збуту первоцвітів чекатиме штраф, розміром від 1 700 до 3 655 гривень, а також конфіскація рослин. Отримані кошти спрямовуватимуть у місцеві фонди охорони довкілля.

Екологи закликають мешканців берегти рідкісні весняні квіти, які хижацьким способом знищують заради фінансової вигоди, а також пропонують місцевим органам виконавчої влади ухвалити відповідні рішення щодо охорони червонокнижних рослин, заборони торгівлі ними на ринках та поза їх межами.

Наш кореспондент