Головна Листи Неоднозначну реакцію викликали у мешканців Жовкви зрізані дерева на міському кладовищі

Неоднозначну реакцію викликали у мешканців Жовкви зрізані дерева на міському кладовищі

1848
0

Допомога чи шкода?

Усе частіше мешканці малих та великих населених пунктів шукають відповіді, хто може надати правову оцінку діям комунальних служб чи невідомих осіб, які проводять роботи зі зрізання дерев біля  будинків, у парках, на кладовищах тощо. Часто виникають питання, якими нормативно-правовими актами врегульовано порядок зрізання зелених насаджень, як з’ясувати законність таких робіт, якими документами це підтверджується, до яких органів можна оскаржити дані дії.

Неоднозначну реакцію викликали у мешканців Жовкви зрізані дерева на міському кладовищі, що на вулиці Я.Мудрого. Дехто вбачає у діях комунальників особисті інтереси, хтось дякує за вчасно ліквідовану небезпеку.

Аби задовільнити цікавість охочих та дати об’єктивну оцінку даному факту, «Відродження» звернулося до комунального підприємства «Жовківське МВУЖКГ», у обов’язки якого і входить вчинення таких дій.

Так, до Жовківської міської ради та комунального підприємства за останні три роки надійшло 68 письмових заяв та безліч усних звернень мешканців м. Жовкви та осіб, рідні яких поховані на цьому кладовищі, щодо зрізання дерев, що створюють загрозу.

З міського бюджету у рамках «Програм благоустрою м. Жовкви» на 2017, 2018, 2019 рр. було виділено кошти на виконання робіт зі зрізування та зняття коронації дерев по місту, а також і на кладовищі.

Як твердять працівники комунальної служби, дерева, що були зрізані на кладовищі, були небезпечними — надмірно високими, сухостійними, дуплистими, зі сухим гіллям та уражені омелою — та створювали загрозу падіння та пошкодження надмогильних споруд. Часто при негоді, сильному вітрові та снігопадах великі гілки та зламані дерева падали на могили, пошкоджуючи надмогильні плити. Немало таких дерев знаходилися у важкодоступних місцях, куди технікою потрапити було неможливо. Тому комунальне  підприємство «Жовківське МВУЖКГ» уклало договір зі спеціалізованою бригадою альпіністів на виконання таких робіт. Дрова, отримані внаслідок зрізування дерев, використовуються для опалення приміщень під-
приємства.

Настя Вігурицька