Головна Листи Звернення до жителів Жовківщини допомогти встановити прізвища воїнів УПА

Звернення до жителів Жовківщини допомогти встановити прізвища воїнів УПА

292
0

Доброго дня Вам, шановна редакціє газети «Відродження». До Вас звертається житель села Ясниська Яворівського району Львівської області Тарас Єзерський з проханням опублікувати у газеті моє звернення-прохання до жителів Жовківщини допомогти встановити прізвища воїнів УПА. Вони поховані у братській могилі на цвинтарі, біля нашої церкви святого Миколая у селі, і було їх 14.

У результаті пошуків вдалося встановити прізвище одного з них, це Козак Михайло, родом із села Нагачів Яворівського району. На території Рокитнянських і Жовківських лісів діяв курінь «Переяслави», в складі якого була сотня «Глухого», що базувалася на території сіл Ясниська, Рокитно. Основою цієї сотні були жителі Городоцького, Яворівського та Жовківського районів. Я надіюсь, що старожили або їх нащадки можуть знати прізвища своїх земляків, які воювали і загинули.

Знаємо, що привозили загиблих в боях воїнів на цвинтар вночі і ховали. Сьогодні стоїть на могилі символічний березовий хрест, зроблений фундамент, на всі державні свята та у свято Покрови висять державний прапор і прапор УПА. На провідну неділю відправляється служба Божа. Дуже хочеться, щоб на цій могилі стояв пам’ятник з викарбуваними на ньому іменами всіх тих воїнів, що загинули, аби рідні та близькі могли приїхати до них, вклонитися, поділитися спогадами із молоддю.

Аналогічне звернення я написав у газету «Яворівщина», але був тільки один відгук позитивний. Мої звернення в СБУ нічого не дали, але я надіюсь на краще.

Мій телефон:   0976981239.

З повагою, Тарас Єзерський.