Головна Освіта Відбулась ІІ Всеукраїнська зимова природнича школа «Геліантус – дружнє коло»

Відбулась ІІ Всеукраїнська зимова природнича школа «Геліантус – дружнє коло»

319
0

11 грудня  2014 року понад 430 учнів 1-11-х класів шкіл Жовківського району були учасниками  інтерактивної, інтелектуальної природничої гри «Геліантус», яку щорічно проводять із метою формування у школярів цілісного уявлення про природу і наукового світогляду на основі знань з фізики, хімії, біології та географії, привернення уваги до обдарованої молоді та виявлення найбільш гармонійно розвинутих учнів. Особливістю завдань цієї гри є те, що за змістом та структурою вони наближені до завдань ЗНО з природничих  дисциплін, і тому в учнів, які взяли участь у цій зимовій грі, вже склалися певні вміння та навики працювати із тестовими завданнями творчого (високого) рівня.

За результатами активної участі наших учнів у грі з 9 січня до 13 січня 2015 року група учнів 8-10-х класів шкіл Жовківського району на запрошення творчого об’єднання «Соняшник» (м. Харків) взяла участь у ІІ Всеукраїнській зимовій природничій школі «Геліантус – дружнє коло», яка проходила в місті Ніжині Чернігівської області. Цей захід відбувся на базі природничо-географічного факультету Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя, на який з’їхалися 18 команд учнів з керівниками зі всієї України. Програма роботи школи передбачала різноманітні заходи: лекції з основ природничих наук, практикуми, пізнавальні науково-популярні  програми, демонстраційну олімпіаду, інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?», інтерактивні ігри, і, звичайно, екскурсійну програму та вечори знайомств. Для керівників команд були організовані зустрічі з відомими науковцями України, методичні семінари з критичного аналізу проведення гри у 2014 році.

Члени команди учнів шкіл району: Вероніка Клуб, учениця 10 класу ЗОШ № 2 м. Жовкви, Орислава Гореча, учениця 10 класу ЗОШ  № 1 м. Рави-Руської, Анастасія Харечко, учениця 9 класу Замківської ЗОШ, Михайлина Питель, учениця 8 класу Великогрибовицької ЗОШ, за дружньої підтримки учнів інших регіонів України взяли участь у всіх заходах, а особливои їм запам’яталися лекція з зоогеографії старшого викладача Ніжинського університету О. С. Вобленка, який упродовж року перебував у Антарктиді та проводив певні дослідження, пізнавальна науково-популярна гра «Фізичні етюди», інтерактивна освітня рольова гра «Сьомий понеділок», практикуми «Якісні реакції в органічній та неорганічній хімії». Відкрита демонстраційна олімпіада та турнір «Що? Де? Коли?» зацікавили учнів дослідами та завданнями, які вимагали глибокого мислення, аналізу та порівняння. За підсумками демонстраційної олімпіади команда Жовківського району зайняла 2-ге місце та нагороджена дипломом ІІ ступеня.

Екскурсійна програма по місту Ніжину захопила учнів та вчителів унікальними пам’ятками історії та архітектури, відвідуванням музеїв рідкісної книги, університету та поштової станції. Фактично всі визначні місця Ніжина пов’язані з іменем Миколи Гоголя.

Завдячуючи організаторам ІІ Всеукраїнської природничої гри «Геліантус», учасники зимової природничої школи здружилися, відчували постійну підтримку один одного, поїхали додому з надією на мир в Україні та повернутися на наступну зустріч на заняття зимової природничої школи в 2015 році.

Повертаючись додому, учні побували на Майдані Незалежності,  Софіївській площі, у Михайлівський золотоверхому монастирі, на Хрещатику. З особливою тривогою діти сприйняли розповіді, пов’язані з подіями революції Гідності, помолилися за загиблими на Майдані.

Стефанія Сліпець, керівник команди, методист інформаційно-методичного центру Жовківського відділу освіти.