Головна Освіта У дошкільному навчальному закладі Сопошина відбулося свято під назвою «Чарівне Різдво»

У дошкільному навчальному закладі Сопошина відбулося свято під назвою «Чарівне Різдво»

560
0

«Мороз тріщить, і віхола мете, а на порозі в нас – Різдво святе. Зійшла зоря різдвяна, ясно сяє, зоря — просвітниця на темнім небокраї. Сьогодні кожен славить і віта народження Спасителя Христа», — такими щирими й привітними словами ведучої розпочався цей чудовий захід.

Святкова програма була побудована на основі колядки «Добрий вечір тобі, пане господарю! Радуйся, ой радуйся, земле: Син Божий народився…», яка оспівує три свята – Різдво, Василя (старий Новий рік) та Водохреща, що приходять до нас одне за одним, створюючи гарний настрій.

Діти та вихователі вдало відтворили затишок української оселі. Група була прикрашена вишитими рушниками. Діти вбрані у національний одяг. Стіл вкрито святковою скатертиною, стояли глечики з кутею та пампушками. Все це створювало атмосферу справжньої української хати, в якій господарі чекають гостей.

Тут була і щедра господиня з господарем, які радо вітали колядників, що прославляли народження Христа.

Діти охоче розповідали про Різдвяні святвечори, про основні дванадцять страв. Святково вбрані вони з неабияким артистизмом виконували свої ролі, з задоволенням віншували, гуртом співали колядки, зокрема «Колядує вся родина…» тощо.

«Різдво – це початок нового життя. Народилось Світло для світу. І сім днів від Різдва до Нового року (14 січня) потрібно колядувати.  Світлом душ, словом чистим щастя-долю закликати. Що заколядуємо, те і будемо мати», — такими словами ведучої продовжилося свято.

Діти вітали всіх з новим роком. Просили у Пресвятої Діви Марії миру, добра, злагоди для нашої Батьківщини, здоров’я та щасливого майбутнього для рідного народу. Хлопчики-посівальники сіяли пшеницею, бажаючи гарного врожаю, прибутку та добробуту на цілий рік.

Звісно, не обійшлося свято і без Маланки, яка робила всіляку шкоду, ходила брудною, але завдяки добрим порадам посівальників зрозуміла, що чинить неправильно і, вмившись святою Йорданською водою, дала обіцянку бути чемною і доброю.

Завершенням різдвяно-новорічних урочистостей стало свято Водохреща. Дівчатка співали щедрівки з приспівом «Щедрий вечір, добрий вечір», бажаючи господарям усіляких гараздів.

Ведуча розповіла про свято Водохреща, яке відзначають 19 січня. Його ще називають Йорданом. В цей день Іван Хреститель хрестив Ісуса Христа в річці Йордан. Під час хрещення Ісуса на нього зійшов із небес Дух Святий у вигляді голуба. І відтоді у знак пам’яті про ту подію освячують воду, яка має силу очищувати і зцілювати душу й тіло людини.

Цікаво та насичено відбулося свято «Чарівне Різдво» під керівництвом вихователя Лідії Іванівни Чубай.

Наостанок працівники ДНЗ привітали всіх з Новим роком та Різдвом Христовим, побажали щасливих свят, добра, благополуччя і миру. Підтримали єдність нашої країни і висловили подяку людям, що ризикували своїм життям на Майдані і ризикують на війні, захищаючи незалежність нашої держави.   

Наш кореспондент.