Головна Листи Із Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру вирушила п’ята евакуаційна група

Із Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру вирушила п’ята евакуаційна група

156
0

Комунальний заклад Львівської обласної ради «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр» (ЗУСДМЦ) допоміг виїхати з України до Польщі ще пів сотні дітей з важкими захворюваннями і їхнім опікунам.

П’ята евакуаційна група із 110 осіб вирушила до польського кордону. Діти продовжать лікування у клініках Польщі та інших країн ЄС. Загалом із ЗУСДМЦ від початку війни уже вдалось евакуювати понад 400 дітей.

«Сьогодні у Польщу виїхали діти із Полтавської, Харківської, Донецької, Вінницької, Житомирської, Одеської областей. У них діагностовано онкопатології, а в умовах війни ми фізично не маємо змоги повноцінно надати їм те лікування, яке вони потребують», – повідомив дитячий онколог, керівник Клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку Роман Кізима.

ЗУСДМЦ залишається спеціальним хабом для важкохворих дітей, які прибувають у Львів із охоплених бойовими діями регіонів. Щодня центр приймає 20-25 нових пацієнтів.

«Зазвичай це сім’ї із організованих евакуаційних потягів, проте є також ті, хто приїжджає до нас самостійно. Деякі з них залишаються у Львові, але основну частину ми вже у наступні день-два переправляємо на лікування до Польщі», – розповів дитячий хірург у ЗУСДМЦ, завідувач кафедри ЛМНУ ім. Данила Галицького Андрій Кузик.

У Центрі наголошують: якщо ваша дитина потребує спеціальної терапії, яка тимчасово зупинена в Україні, ви можете скористатись допомогою фахівців і отримати можливість продовжити лікування за кордоном.

Детальну інформацію можна отримати за телефоном «гарячої лінії» Центру: +380971507053.

Логістику у Польщі взяли на себе фахівці UNICORN clinic, які складають для маленьких пацієнтів подальші маршрути. Організацією виїздів на постійній основі опікується представник польської організації порятунку дітей Павел Кукіз-Шуцінські. А евакуація відбувається під особистим супроводом польського консула Рафала Коцота.