Головна Листи У Раві-Руській мешканці відстоюють свої права на отримання земельних ділянок

У Раві-Руській мешканці відстоюють свої права на отримання земельних ділянок

880
1

Наш часопис неодноразово повідомляв читачів про земельний конфлікт у Раві-Руській. І коли, здавалось би, він вичерпався, ситуація знову розгорілася.

В п’ятницю, 20 грудня, у кабінеті міського голови Рави-Руської Ірини Верещук зібрались представники Жовківського виробничого відділу ДП «Центр Державного Земельного Кадастру» та мешканці, у котрих виникли певні неточності у процесі розробки проекту із землеустрою з відведення ділянок. Метою візиту було погодження питань про надання людям схеми розташування та акту узгодження меж земельної ділянки. Зі слів замовників, жодного сприяння від міської ради не було. При попередній зустрічі з міським головою начальник ДЗК Анатолій Поляков та представник равчан депутат міської ради Микола Зінько не отримали викопіювання. Як повідомила Ірина Верещук, після письмових заяв громадян, у встановлений законом термін, документи будуть видані. У двотижневий термін громадяни отримали акт викопіювання. Базуючись на цьому, центр ДЗК склав проект і постало  питання акту узгодження меж. Тобто, сусідів замовник не має. Його сусідом є міська рада (це її землі) і вона має завірити це печаткою. Міський голова від підпису відмовилась, посилаючи на ст. 19 Закону України «Про землеустрій», щодо проведення означеного проекту землеустрою у відповідність до нормативно-технічної документації з питань здійснення землеустрою.

Ірина ВЕРЕЩУК, міський голова Рави-Руської:

– Центр ДЗК не подав відповідь у всіх необхідних документах, які були потрібні для того, щоб ці погодження сьогодні відбулися. Натомість зробили заручниками людей, які прийшли, не розуміючи ситуації. Я неодноразово зверталася до них, де письмово повідомляла про те, що проект землеустрою повинен бути виконаний в межах та в спосіб, передбачений чинним законодавством. Однак, центр ДЗК, ігноруючи, тобто нічого не зробивши, сьогодні привели людей, вважаючи, що їх кількість може вплинути на мої і моїми землевпорядниками рішення. Насправді вони злегковажили людськими грішми, які оплатили виготовлення документації. Як бачимо, на сьогоднішній день документація неготова. Після її повного виготовлення – жодних заперечень немає. Підставляти людей і говорити про те, що вони без встановлення меж у натурі повинні платити за межові знаки, то підписатись під цим я не можу. Це моя громада і мої люди.

Анатолій ПОЛЯКОВ, начальник Жовківського виробничого відділу ДП «Центр Державного Земельного Кадастру»:

– До нашого підприємства звернулись 52 особи для розробки проекту із землеустрою у Раві-Руській. Цій категорії людей міський голова завершальні підписи не ставить. Ірина Андріївна вимагає від нас ліцензію. Ми – державне підприємство, тож, відповідно, маємо сертифікат. Вимагати від нас таке – безглуздо. Натомість є ще 67 чоловік, які заключили угоду із приватним підприємством, яке робить ідентичні проекти до наших, але з 5-тисячною різницею у ціні. Відмінність полягає у тому, що в нас кошторис державний, а в них – приватний. Уже три дні Ірина Верещук знаходиться у приміщенні Держкомзему і вимагає від працівників реєстрації земельних ділянок цих 67 осіб. Якщо наші акти будуть готові швидше, то в цих людей виникне чимало запитань. Сьогодні ми досягли свого – земельне віддлення вже погодило документацію і зараз вона на розгляді в відділі архітектури. До кінця тижня, як я і обіцяв, роздам людям готові документи.

Після довготривалої розмови у кабінеті міського голови Ірини Верещук, кожна зі сторін, при висуванні певних вимог, залишилась задоволеною. Отож, процес розробки технічної документації наближається до завершення. Сподіваємось, що врешті-решт рава-руський земельний конфлікт вичерпано.

 Уляна ГРИНЧУК.

Ірина ВЕРЕЩУК, міський голова Рави-Руської

мешканці Рави-Руської