Головна Освіта Лесь Мартович — талановитий письменник-сатирик і гуморист демократичного напрямку

Лесь Мартович — талановитий письменник-сатирик і гуморист демократичного напрямку

313
0

“Не для слави, а для людей” – під таким гаслом 12 лютого Замківська сільська бібліотека зустріла гостей. Тут зібралися поціновувачі народної пісні, а також ті, хто знайомий із творчістю талановитого письменника-сатирика, нашого земляка Леся Мартовича, який народився цього дня.

Своїми творами він відгукувався на важливі суспільні події, висвітлював їх в інтересах сільської бідноти. Безкомпромісно заперечував прогнилий буржуазно-поміщицький лад, показував його фальшиві прикраси. Як і його побратими по перу Василь Стефаник та Марко Черемшина. Товариші шанували і любили його за веселу вдачу і дотепні оповідання, які він видумував. Мартович написав небагато, всього 27 оповідань. У своїх творах він показав не лише світлі, але й темні, безпросвітні сторони  життя і побуту селянина. Саме цим він і підкупив читача.

Лесь Мартович помер 11 січня 1916 року, похований в с. Монастирку. Кожного року вже традиційно на Монастироцькій горі священик Ярослава Кунинець відправляє Панахиду. І цього року парафіяни Монастироцької церкви прийшли на цвинтар. Разом із парафіянами віддали шану письменнику гості з району директор РЦБС М. О. Довгань, зав. методичного відділу Н. В. Шимкович, поклавши квіти на могилу письменника.

На честь 144-ї річниці від дня народження прозаїка в бібліотеці було проведено вечір творчості автора. Розпочали його ведучі Настя Харечко 9 кл., Олеся Мацевко 8 кл., вони ознайомили присутніх із біографією митця. Бібліотекар сільської бібліотеки Г. Кожушко і бібліотекар шкільної бібліотеки Г. Харечко коротко проаналізували твори письменника. Присутні в залі слухали народні пісні  у виконанні учасників художньої самодіяльності директора Народного дому А. І. Головко,  Н. В. Ціпляк, М. Ребець, Н. Корній, Є. Ю. Сало. З їхніх уст лунали пісні «Чом, чом земле моя», «По той бік гора», «Стоїть гора високая», «Реве та стогне Дніпр широкий» — улюблені твори  Л. Мартовича.

На закінчення згадали героїв Майдану, загиблих на сході країни і пом’янули їх хвилиною мовчання. Разом з присутніми заспівали Гімн України.

Бібліотекар Г. Кожушко подякувала учасникам і присутнім за проведений вечір і побажала всім мирного неба.