Головна Соціальне життя У м. Рава-Руська відбулася перша зустріч депутата Верховної Ради України Володимира Парасюка...

У м. Рава-Руська відбулася перша зустріч депутата Верховної Ради України Володимира Парасюка із виборцями

397
0

Минулої неділі в актовому залі Рава-Руського професійного ліцею за просьбою волонтерського руху прикордонного міста відбулася перша зустріч депутата Верховної Ради України Володимира Парасюка із виборцями. Треба зазначити, що послухати народного обранця після трьох місяців парламентської діяльності, поставити запитання чи подати пропозиції, численно зібралися люди різних вікових категорій. Організаторам довелось навіть лавки доставляти, проте декому так і не вистачило місця, тому довелось стояти.

Найперше, Володимир Парасюк сконцентрував увагу на подіях на сході нашої держави — найбільш болючіше питання нинішнього часу: «Незважаючи на всі внутрішні проблеми, які є у країні, стараємося зробити так, щоб у тій війні перемогти. Усі дуже добре усвідомлюють, що з Путіним цей конфлікт інакше не вирішити, а лише перемогою. Перемога буде за нами, але не можна точно сказати коли, і скільки ще поляже українців». Депутат повідомив новини із фронтових позицій. Незважаючи на перемир’я, обстріли українських  військових не припиняються.

Для підтримки наших захисників народний депутат  заснував Центр допомоги військовим, який знаходиться у приміщенні громадської приймальні за адресою: м. Львів, вул. Шота  Руставелі, 7. Нещодавно, спільно з американським волонтерським фондом допомоги українським військовим, за сприяння української діаспори втретє
відправлено транспорт у зону АТО. Це велика титанічна праця. Усі автомобілі закуплено у Польщі, модернізовано і разом із гуманітарною допомогою відправлено на Схід. Волонтерську допомогу українським військовим надаватимуть і надалі. Окрім того, депутат часто під час поїздок на східні терени особисто підтримує хлопців, які захищають нас від агресора.

Далі В. Парасюк прозвітував про депутатську діяльність у найвищому законодавчому органі держави. Від Революції Гідності пройшов рік. За цей час досягнути суперрезультатів важко. Але перемога уже в тому, що у Верховній Раді є молоді люди, які відстоюють наші прості інтереси. Народний депутат акцентував увагу на тому, що усі мають бути рівними перед законом. Адже відкритість влади та вплив громадськості на державотворчі процеси в країні повинні стати головним пріоритетом розбудови нашого суспільства. У країні під тиском народу потрохи запроваджуються зміни.

— Я йшов у Верховну Раду, в першу чергу, не для того, що це моє бажання стати народним депутатом, — наголосив В. Парасюк, — а з  однієї простої причини, що треба контролювати тих, які нам знову ж обіцяють, і щось змінювати в країні. Змінилося суспільство, стало небайдужим до своєї держави, перестало вірити простим обіцянкам політиків.

Володимир Парасюк — член комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції, співавтор законопроекту про антикорупційне бюро. (Це правоохоронний орган, який виявлятиме та розслідуватиме найрезонансніші корупційні справи у вищих ешелонах влади). Він зосередив увагу на одному із пунктів антикорупційних виявлень. Якщо чиновник має майна більше на мільйон гривень, і не може пояснити його походження, то навіть не відкриватиметься кримінальне провадження, справа передаватиметься зразу у суд. Із метою попередження зловживань чітко передбачена особлива процедура призначення керівника — конкурс неза-лежної комісії. Нині приблизно 160 бажаючих очолити це відомство і половина з них, за словами депутата, явні корупціонери. Народний обранець висловив сподівання, що Національне антикорупційне бюро України запрацює.

Володимир Парасюк розповів про державне забезпечення народного депутата:

— На руки отримую 6 тис. 600 гривень заробітної плати, яку стараюся передати військовим АТО. 12 тис. грн. виплачують на утримання помічників. Моєю підтримкою у роботі є юристи, економісти, побратими зі Сходу. Із передбачених 15 тис. грн. орендую житло у Києві за 11 тис. грн., бо зі мною завжди люди з моєї команди. Чимало помічників допомагають мені на громадських засадах.

У спілкуванні з виборцями народний обранець зосередив увагу на проблемних питаннях округу — Жовківського і Яворівського районів. «Коли прийшов у райони, стикнувся з величезною проблемою, що деякі чиновники не мають бажання щось у країні змінювати. Мене люди обрали не для того, щоб просто сидів у Верховній Раді, а показав результат роботи, — наголосив В. Парасюк. — Хочу вперше заявити, що зустрічався із міністром внутрішніх справ А. Аваковим. У двох районах мають бути нові керівники міліції. У правоохоронних органах не повинно бути сватів чи кумів, а повинен панувати закон».

За словами народного депутата, процес контролю запущено по всіх питаннях невикористання коштів на ремонт доріг, де уже неможливо проїхати, незаконного розподілу землі.  «У мене нема ніяких домовленостей. Я людина незалежна, позафракційна, — наголосив В. Парасюк. — Тому поставив завдання контролю за державними коштами. Будь-яка бюджетна копійка, яка поступить у район, скеровуватиметься за призначенням, а не через фірми і відкати. Цього не буде».

Найбільше запитань присутніх до народного депутата стосувалися соціальної незахищеності, низьких виплат і стрімкого подорожчання товарів і послуг, соціального захисту військових, проведення адміністративної реформи, подат-
кового законодавства, зокрема легалізації робочих місць. Стосовно мобілізації позиція у В. Парасюка чітка: захищати рідну землю — це наш обов’язок і вияв патріотизму. Хай кожен внесе свою посильну лепту у наше майбутнє, щоб не було соромно перед прийдешніми поколіннями.  Чимало непорозумінь у равчан із земельними питаннями. Неабияких зауважень містян викликала діяльність міської ради, зокрема міського голови. Депутат вислухав усі запитання присутніх як регіонального спрямування, так і загальнодержавного. Звісно, на деякі вичерпної відповіді не зміг дати.

Володимир Парасюк представив свого помічника у Жовківському районі Івана Костюка (тел. моб. 0676763355), з яким працював ще до виборів і якому довіряє. Тому з наболілими і невирішеними запитаннями порадив звертатися у громадські приймальні, що знаходяться за адресами: м. Жовква, вул. Львівська,40 або м. Львів, вул. Шота Руставелі, 7. Коли виникають проблеми, навіть ті, які важко вирішити, не можна мовчати. За словами депутата, такі зустрічі будуть традиційними, і він максимально постарається не розчарувати виборців.

Уляна Лащівська.