Головна Освіта Ми нашу мову збережемо, коли ми – Україна!

Ми нашу мову збережемо, коли ми – Україна!

243
0

День української писемності та мови – це свято, яке відзначають в Україні 9 листопада, починаючи з 1997 року, коли Президент підписав Указ «Про День української писемності та мови». Цього року у Кунинській ЗОШ І-ІІ ступенів традиційно проходив Тиждень української мови, в рамках якого проводилися різноманітні заходи, присвячені темі писемності і грамотності.

Протягом тижня учні брали участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, обласного радіодиктанту, в олімпіаді з української мови та літератури, випускали тематичні плакати, проводили вікторини. Завершальним етапом тижня писемності та рідної мови було загаль-ношкільне свято «Ми нашу мову збережем, коли ми – Україна!», у якому брали участь учні 1-9 класів. На святі прозвучали поезії українських авторів, у виконанні ансамблю школи – пісні «Молитва», «Рідна земля», «Мова єднання». Зачаровували душу пісні «Заспівай мені, мамо моя» (дует дівчат 6-го класу у складі Насті Бобик та Кароліни Федюк) і «З вечора вечірнього аж до ранку», яку виконали дуетом дівчата 9-го класу. З захопленням спостерігали присутні за виступом учнів 1 і 2 класів, які взяли участь в інсценізації та виконали пісню О. Білозір «Україночка». Вдалою частиною свята стала вистава-казка про частини мови та казка про всемогутню кому (учні 5,6 і 7 класів).

Свято завершилось зверненням до Господа та проханням зберегти нашу рідну українську мову. Лейтмотивом свята були слова: «Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас».

Світлана ХМІЛЯР,

вчитель української мови та літератури.