Головна Освіта На Львівщині пройшло заняття з національно-патріотичного виховання дітей

На Львівщині пройшло заняття з національно-патріотичного виховання дітей

351
0

Хата моя, біла хата… Так називалося заняття з національно-патріотичного виховання у старшій групі, яке майстерно підготували у дитячому садочку «Зірочка» м. Жовкви вихователі Леся Джурик, Ольга Вальчишевська та музичний керівник Руслана Хомин-Клепач.

У барвистому українському одязі малюки завітали до кімнати, наповненої розмаїтими декораціями та предметами народного вжитку. Була тут і розмальована піч, як центр давнього народного побуту, як осередок багатьох звичаїв та обрядів українців, старовинні образи на стіні, стіл, укритий вишитою скатертиною, предмети народного вжитку (ночви, маслозбивачка), глиняний посуд, різні рушники на тині, дерев’яна дитяча колиска, скриня з вишитим одягом та багато іншого.

Діти прийшли у гості до бабусі (Лесі Джурик), що гостинно їх приймала, частувала варениками, пампушками, узваром, знайомила з побутом українського народу, все показувала й цікаво розповідала. Малеча уважно слухала, оглядала, доповнювала бабусю цікавими віршиками, прислів’ями, приказками та піснями про Україну, рідну батьківщину, вишиванку, український віночок, як національний символ України, про символічне значення квітів у віночку тощо.

Метою педагогів було виховати патріотичні почуття на основі знайомства дітей з національними символами, художній та естетичний смаки, повагу до народних традицій, українського національного одягу, бажання допомагати близькій людині тощо.

Щиро дякувала діточкам та вихователям за гарне дійство завідувач «Зірочки» Тетяна Вахат, а педагоги були вдячні за підтримку небайдужим та завзятим батькам — Наталії Пташник (готувала вареники), Ользі Пехник (випікала пампушки), Ользі Турчин, Вірі Кріп, Миколі Курці та Віктору Пехнику.

Надія БАЙБУЛА.