Головна Освіта На Львівщині готуються до проведення національного мультитесту

На Львівщині готуються до проведення національного мультитесту

264
0

18 липня в Україні стартує основна сесія національного мультипредметного тесту (НМТ), який складають вступники цього року замість традиційного ЗНО.

Яким чином проведуть тестування на Львівщині, щоб дотриматись вимог безпеки, як діяти у разі повітряної тривоги під час здавання тесту, обговорили на нараді у Львівській ОВА за участі представників Нацполіції, ДСНС, Львівобленерго та інтернет-провайдерів.

Як розповіла керівниця Львівського обласного центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк, основна сесія НМТ триватиме 10 днів у 13 містах області. Зареєструвалися для участі у НМТ на Львівщині 16 тисяч 943 вступники. На складання тесту виділили 120 хвилин.

«У разі сигналу повітряної тривоги відповідальний за тестування тимчасово припиняє його і всі вступники проходять в укриття. Якщо тривога триватиме менше ніж одна година п’ятнадцять хвилин, результати пройденого тесту зберігаються і після відбою вступники продовжують тестування з того місця, на якому закінчили. Якщо тривога триватиме довше, всі результати анульовують, і вступники складатимуть тест знову – вже під час додаткової сесії. Наголошую, що такий порядок стосується лише складання тесту у першу зміну. Під час другої зміни обмежень по часу тривоги немає і після відбою вступники зможуть повернутися до продовження тестування», – пояснила Лариса Середяк.

Вона також додала, що цього року кількість вступників в Україні зменшилась на третину – близько 205 тисяч, це на противагу 320 тисячам, які були минулого року. Нагадаємо, що вступники, які перебувають за кордоном, також зможуть скласти мультитест. Зробити це можна у 24 містах світу.

Графіки складання мультитесту та перелік екзаменаційних центрів не оприлюднюють з міркувань безпеки. На цьому наголосив профільний заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

«Ми маємо забезпечити усім вступникам рівні права і можливості для складання мультитесту. Своєю чергою всі відповідальні служби повинні спрацювати злагоджено, щоб діти, які є тут, на місцях, змогли скласти мультитест і вступити в омріяний навчальний заклад. Переможемо у цій війні на усіх фронтах. Очікуємо на велику кількість студентів у Львівській області, оскільки ворог знищив вже не один навчальний заклад на сході та півдні України», – зазначив Іван Собко.

Цього року тестування вперше відбудеться в електронному, а не паперовому форматі.

«Так виглядає, що цей формат збережеться і в наступні роки. Тут дуже важлива злагоджена робота обленерго, інтернет-провайдерів, ДСНС, поліції, і територіальних громад.

Просимо усіх не розголошувати ні днів, ні локацій проведення тестування з огляду на безпеку наших дітей. Пам’ятаймо, що одним із завдань ворога є знищити нашу освіту», – підкреслив директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска.

Детальніше про вступну кампанію – у роз’ясненні департаменту.