Головна Освіта На Жовківщину у межах програми «Схід і Захід разом» знову завітали педагоги...

На Жовківщину у межах програми «Схід і Захід разом» знову завітали педагоги зі сходу нашої країни

365
0

Різні керунки – одна мета

Починаючи з 2016 року, коли було започатковано педагогічний проект «Змінимо країну разом», метою якого був обмін освітянами Західної та Східної України, колектив учителів Жовківської загальноосвітньої школи № 1 І-ІІІ ступенів брав активну участь у цих заходах. Педагоги у межах спільного проекту зустрічалися з учителями Луганщини. Окрім того, колектив Жовківської школи брав участь у конкурсі, що проводила Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати —  Україна» за підтримки департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації для здійснення освітніх обмінів між закладами Львівської та Луганської областей, розробивши проект «Методична майстерня».

Завданням цього проекту було установлення контактів та діалогу культур східних та західних регіонів України, інтеграція регіональних ідентичностей у загальноукраїнську, її формування, національно-патріотичне виховання педагогів в умовах сучасних змін; налагодження партнерських зв’язків між закладами освіти та педагогічними колективами Луганської та Львівської областей, поширення їх на учнівську молодь та батьківську спільноту обох регіонів.

У межах проекту «Методична майстерня» минулоріч у серпні до Жовківської ЗОШ № 1 завітала група вчителів ОНЗ «Міловська гімназія». Варто сказати, що програма професійного обміну між учителями була доволі насиченою: навчальні заняття, тренінги, ділові ігри. Незабутні враження у гостей зі Сходу  залишило знайомство з історичною та культурною спадщиною Жовківщини, зокрема екскурсія нашим мальовничим містом.

Незабаром вже жовківські педагоги побували на Міловщині. Колектив ОНЗ «Міловська гімназія» провів зустріч нашим педагогам з тамтешнім начальником відділу освіти, який побажав усім плідної праці, окрім того, ознайомили жовківчан із досягненнями та проблемами району, розповіли історію розвитку навчального закладу. Зокрема директор Міловської гімназії О. Федаєв наголосив, що партнерство є не тільки потужним ресурсом розвитку освітнього закладу, а й дає змогу активно впливати на формування патріотичних якостей громади як суспільної одиниці.

Цьогоріч, напередодні Дня знань, на Жовківщину у межах програми «Схід і Захід разом» знову завітали педагоги зі сходу нашої країни, зокрема із Лисичанської загальноосвітньої школи № 9 І-ІІ ступенів у складі директора навчального закладу Юлії Квіт, заступника директора з НВР Валентини Долгорукової, вчителів початкових класів Наталії Буренок та Ольги Чікалової, практичного психолога Поліни Кочерової, асистента вчителя Альони Міщихіної, вчителя української мови та літератури Олени Орлової та вихователя ГПД Ольги Гурби. Їх гостинно зустрічав колектив загальноосвітньої школи № 1 м. Жовкви.

По приїзді на Жовківщину вони побували на святковій Літургії у храмі Первоверховних  апостолів Петра і Павла  з нагоди свята Преображення Господнього та отримали благословення о. Маркіяна.

Відбулася взаємопізнавальна зустріч учителів сходу та заходу України за круглим столом із представниками Жовківської райдержадміністрації, районної ради та відділу освіти. Говорили про особливості національно патріотичного виховання дітей та молоді, організацію спортивно-масової та позашкільної роботи.
Гості розповіли про свій багаторічний досвід участі у різноманітних інвестиційних проектах, що дає змогу поступово оновлювати матеріально-технічне забезпечення закладів освіти.

Для педагогів Лисичанська було здійснено ознайомчі екскурсії історичної Жовквою, до музею-садиби Євгена Коновальця в селі Зашкові, дендропарку «Під гараєм» (ДП «Жовківський лісгосп»). Відзначилася особливою емоційною щирістю та оптимістичними настроями прогу-лянка екологічною стежиною та пікнік біля джерела, яку організував вчитель географії Тарас Козак.  Для жовківчан ці екскурсійні об’єкти вже давно стали звичними, а гості вельми здивовані побаченим і почутим. Ратуша, замок, історичний центр міста, старовинні дерев’яні церкви…

Педагоги з Луганщини мали подорож в Карпати спільно з вчителями Жовківської ЗОШ № 1, яка була насиченою і багатою на події, зустрічі, плідне і взаємокорисне спілкування.

Ділячись своїми враження, один із педагогів Лисичанська зазначив, що програма таких обмінів — це можливість подорожувати та пізнавати Україну, знайомитися та спілкуватися з людьми різних куточків Батьківщини, тим самим руйнуючи стереотипи про Захід і Схід, допомагати тим, хто цього потребує, ділитися досвідом, обмінюватися традиціями, звичаями та розв’язувати проблеми, які турбують українців.

Насамкінець варто сказати, що дійсно з обох боків, як на Львівщині, так і на Луганщині, є розуміння, що проект «Змінимо країну разом» має неймовірний потенціал якісних змін в українському суспільстві: люди відчувають єдність, гуртуються навколо спільної мети, рішуче крокують назустріч один одному. І що більше буде відповідних точок дотику серед найрізноманітніших верств населення, то міцнішою буде українська нація.

P.S. 21 серпня в межах проекту спортивної зустрічі Жовківської ЗОШ І-ІІІ ст № 1 «Схід і Захід разом» Жовківщину відвідала й делегація дітей з опорного навчального закладу «Міловська гімназія» (м. Мілове Луганської області). Цей проект реалізовується Асоціацією «Єврорегіон Карпати-Україна» та фінансується за кошти обласного бюджету Львівської області.

Діти взяли участь у ХІІ Міжнародному дитячо-юнацькому   турнірі з футболу пам’яті Василя Ковцуна (на світлині внизу), а у вільний час мали змогу оглянути історичні пам’ятки Жовківщини, відвідати м. Львів та відпочити в таборі «Росинка».

Зоряна Микитюк