Головна Освіта О Маріє, Мати Божа, молися за нас

О Маріє, Мати Божа, молися за нас

758
0

Є на світі місця,

Де земля зустрічається з небом.

Там, де сонце сміється,

Де Матінка Божа свята.

В цих місцях світло Боже

Нам у спадок дається,

І міняється світ,

І радіє душа.

Таким місцем постала фігура Божої Матері, встановлена на шкільному подвір’ї Сопошинської ЗОШ І-ІІІ ст. Це дарунок школі від парафіян храму Різдва Пресвятої Богородиці (УГКЦ) нашого села.

У недільний весняний день – День Матері під мелодійний спів учасників церковного хору процесійною ходою у супроводі пароха о. Ярослава Петрухи прибули сюди парафіяни, щоб низько вклонитися Матері Божій. Слова пісні «Йдемо до Тебе, Божая Мати» злинули над селом, стукаючи у кожну домівку, до кожного серця, запрошуючи всіх мирян на свято Марії.

І ось урочиста мить. Посвята статуї Матері Божої з Дитятком на руках.

У цей час співали над нами небеса і хор ангелів манив нас у небесну блакить туди, де Вона, Пресвята Богородиця, огортає нас Своєю любов’ю.

Ласкаво голубить всіх весняне сонечко, і здається, що це Матір Божа зігріває нас Своїм теплом.

Велично на її честь звучить Молебень. Звертаючись благальними словами до Пречистої Діви Марії, ми відчуваємо, що Вона наповнює наші душі безмежною втіхою і радістю.

Дивлячись на світлий взірець життя Пресвятої Богородиці, ми повинні наслідувати Її у своєму житті, бо Вона наша мати.

— Матері Божої ласка, — наголосив у своїй проповіді о. Ярослав, – як та невичерпна водиця, спливає сьогодні на всіх, хто прийшов поклонитися своїй Пресвятій Неньці. На серці стає тепло і любо. Минають всі незгоди і негаразди. Всі стають єдиною родиною, бо Мати Божа єднає нас.

Про безмежну любов Матері Божої до дітей, про Її об’явлення та опіку розповіла директор школи Л. С. Пак.

Сьогодні кожне дитяче серце повинно зробити все для того, щоб з палкою любов’ю прибігати до стіп нашої Небесної Цариці і просити у Неї заступництва. Звертаємось до Неї та благаймо, щоб захищала нас, бо вся наша надія у ній.

Вчімось у Марії щирості, яка б панувала і в глибині серця, і в словах, і у вчинках, щоб не бути лицемірами і не роздвоюватися.

Роздумуючи про Пресвяту Діву Марію, Матір воплоченого  Слова, і Вчительку духовного життя, дякуймо за те, що Вона вчить і виховує нас у Своїй любові.

Саме з досконалою співпрацею церкви і школи, повноцінним християнським життям розвивається і виховується підростаюче покоління.

Сьогодні в нашій рідній школі

Постала статуя прекрасна.

Це Мати Господня ось тут, серед нас,

Така, як та зіронька ясна… — такі слова лунали з уст дітей, прославляючи Матір Божу. Зворушливо звучали пісні у виконанні Лілії Грех та церковного хору.

Таке дійство увійде в історію школи і збережеться у пам’яті односельчан. 

М. ГРЕХ,

заступник директора школи з виховної роботи.